هر فرعونی یک موسی در کنار خود دارد

صنعت حمل و نقل آنلاین: شهرداران منتخب از حزب جمهوریخواه خلق به دبیرکلی قلیچدار اوغلو که از احزاب آتاتورکی و مخالف خط‌مشی اردوغان و حزب حاکم او akp (آک پارتی) است، در شهر وان نزدیک‌ترین شهر به ایران که در سه سال اخیر مورد توجه توریست‌های ایرانی و آذربایجانی است، کنفرانس همگرایی شهرداران را تشکیل دادند.

در این نشست سید تورون معاون حزب c.h.p شدیدا به عملکرد اردوغان حمله کرد.

حزب جمهوریخواه خلق، شهرداری شهرهای کلان ترکیه را در اختیار دارد، به‌خصوص شهرداری‌های توریستی که نام‌شان پیوسته در رسانه‌های خارجی مطرح است.

شهرداران استانبول، ازمیر، وان و 13 شهر دیگر از حزب جمهوریخواه هستند و این شهرها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه نقش بزرگی دارند.

 

بیشتر بخوانید:

افزایش ریسک هزینه‌های بدهی خارجی ترکیه

تورم ترکیه از ۵۰ درصد گذشت

بحران در اقتصاد ترکیه

 

گفته می‌شود این نشست قبل از انتخابات ریاست جمهوری توجیه‌کننده روش‌های مبارزات انتخاباتی پیش روی ترکیه است.

حزب  c.h.pمدعی است که دولت اردوغان از ارائه منابع عمومی که حق شهرداری‌ها است به شهرداران منتخب از حزب جمهوریخواه خودداری می‌کند.

تورون معاون حزب جمهوریخواه خلق در این نشست اعلام کرد: فقر و بی‌عدالتی هر گوشه ترکیه را فراگرفته است و بازرسان حکومتی برای شهرداران c.h.p جرم‌تراشی می‌کنند.

او گفت: ظالم هر چه قدر هم قدرت‌مند باشد، اگر به فقیر بی‌توجه باشد و آنها را زمین‌گیر کند آنها زمین را منفجر می‌کنند.

معاون حزب جمهوریخواه خلق با صدای بلند خطاب به شهرداران حاضر در وان گفت: هر فرعونی یک موسی‌ در کنار خود دارد که طرفدار ضعفا و مظلومان است.

او افزود: رئیس‌جمهوری به چانکایا می‌فرستیم که شایسته این مقام و صدای مردم بلند شده است. بادهای تغییر در حال تبدیل شدن به توفان است. برق میلیون‌ها نفر قطع است، ولی رهبری در تاریکی است.

 

دکتر سیدجلال ابراهیمی

مدیر مرکز پژوهش و تحقیقات ایران و ترکیه

نظرات خود را به ایمیل s.jalalebrahimi@yahoo.com  ارسال فرمایید.

هر فرعونی یک موسی در کنار خود دارد

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ