الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی خبرنگار حوزه حمل و نقل است.

‌توقف پروازهای فرودگاه‌های تهران در29 فرودین‌ماه 1400

صنعت حمل و نقل آنلاین: روز دوشنبه ۲۹ فروردین، پروازهای مسافری، باری، آموزشی و تفریحی در فرودگاه‌های امام‌خمینی(ره)، مهرآباد، پیام و سایر فرودگاه‌های واقع در TMA تهران، از ساعت 7 تا ۱۱:۳۰ انجام نمی‌شود.

به‌ گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مسعود نیک‌بخت، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: رژه هوایی نیروهای مسلح با هماهنگی نزدیک فیمابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام می‌شود.

وی افزود: به‌ همین منظور و در جهت حفظ ایمنی پروازهای شرکت کننده در رزمایش و دیگر پروازها، بنا به پیشنهاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرودگاه‌های داخل TMA تهران (شامل فرودگاه‌های مهرآباد، امام‌خمینی(ره) ، پیام و غیره) از ساعت ۷ تا ۱۱:۳۰ روز ۲۹ فروردین (غیر از پروازهای شرکت کننده در رزمایش) بسته اعلام شده است.

نیک بخت افزود: پیش از این با صدور اطلاعیه هوانوردی بین المللی، به همه شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شده است که در این ساعات، پروازهای مسافری و باری انجام نمی‌شود.

مسافران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر برای پروازهای فرودگاه مهرآباد با شماره تلفن ۱۹۹ و برای پروازهای فرودگاه امام‌خمینی(ره) با شماره تلفن ۰۲۱۵۱۰۰۱۱۸ تماس بگیرند و یا به‌ سایت www.ikac.ir مراجعه کنند.

طبق اطلاعیه فرودگاه امام خمینی(ره) با عنایت به برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در روز ۲۹ فروردین‌ماه در محل حرم مطهر امام خمینی (ره) در نزدیکی آزادراه تهران-قم، نشست و برخاست هواپیما‌ها در شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) از ساعت ۰۷:۰۰ تا ۱۱:۳۰ انجام نمی‌شود در این بازه زمانی کانترهای پذیرش مسافر فعال بوده و مسافران پروازها پذیرش می شوند‌.

در این بازه زمانی بر اساس پیش‌بینی‌ها آزادراه تهران_ قم نیز بار ترافیکی سنگینی خواهد داشت از همه هموطنان، مسافران، کارکنان شرکت‌های هواپیمایی مستقر در فرودگاه و کرو پروازی درخواست می‌شود در روز دوشنبه ۲۹ فروردین‌ ماه ۱۴۰۱ ضمن اطمینان از ساعت دقیق پرواز از مسیرهای جایگزین برای رسیدن به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) استفاده کرده و حداقل سه ساعت قبل‌از ساعت پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

مطالب رپورتاژ

در اولین روز نمایشگاه ریلی

صنعت حمل و نقل آنلاین: دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن

ترک‌ها به صادرات می‌اندیشند

صنعت حمل و نقل آنلاین:  ترکیه برای هر مورد از اقلام تولیدی، معدنی، غذائی، کشاورزی اهداف تعیین شده‌ای دارد. در هر استان برای هر موضوع کالایی