مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن؛ زمینه‌ساز رشد نخبگان کشور
مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن؛ زمینه‌ساز رشد نخبگان کشور
صنعت حمل و نقل آنلاین: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های راه‌آهن در دهه فجر که امروز (۱۹ بهمن) در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد، معتقد بود که راه‌آهن با تلاش خود و اقدامات جهادگرانه تمامی برنامه‌های دشمنان را تغییر داده است.

صنعت حمل و نقل آنلاین: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های راه‌آهن در دهه فجر که امروز (۱۹ بهمن) در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد، معتقد بود که راه‌آهن با تلاش خود و اقدامات جهادگرانه تمامی برنامه‌های دشمنان را تغییر داده است.

محمد اسلامی بیان کرد: شرکت راه‌آهن در این ایام یک لحظه هم دست از تلاش بر نداشته و اقدام آن‌ها تاریخ‌ساز بوده و باعث توسعه کشور شده و روزهای خوبی را برای ما رقم زده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم که تحریم‌ها و همچنین اخباری که ناشی از تحریم است و آن را منتشر می‌کنند، ذهن ما را نسبت به حقیقت مخدوش کند.

 وی بابیان اینکه اکنون کشور ما مملو از نیروهای ارزشمند است و ظرفیت زیادی در این بخش وجود دارد که هرکدام از آن‌ها یک دستاورد محسوب می‌شود، افزود: برگزاری این مراسم برای ما یک افتخار است و امروز شاهد بویدم که به‌صورت تجمعی ۱۰۵ پروژه ریلی به ارزش ۱۴۴۵ میلیارد تومان افتتاح شد.

اسلامی خاطرنشان کرد: ما نباید فراموش کنیم که اکثر این پروژه‌ها، پیش‌ازاین یک نوع وابستگی به کشورهای خارجی داشته و تحریم‌ها که در این حوزه ایجاد شد ما را از دست‌یابی به این فناوری‌ها محروم کردند؛ اما ما توانستیم این اقدام را با تجهیزات و با همت نیروهای خدمت‌گذار و بدون وابستگی به کشورهای خارجی فراهم کنیم و در آینده هم گام‌های محکم‌تری را در این حوزه بر خواهیم برداشت.‌

 وزیر راه و شهرسازی گفت: راه‌آهن با تلاش خود و اقدامات جهادگرانه تمامی برنامه‌های دشمنان را تغییر داده و تاکنون نسبت به گسترش و مقاوم‌سازی زیربناها کشور در این عرصه، اقدامات مؤثری انجام داده است.

وی ادامه داد: تاکنون کشورهای خارجی نتوانستند در این مسیر ما را شکست دهند و آن‌ها تلاش کردند با هدف قرار دادن نیروها و صنایع مشکلات زیادی برای ما به وجود آورند؛ اما راه‌آهن با تلاش خود و اقدامات جهادگرانه تمامی برنامه‌های دشمنان را تغییر داد و نسبت به گسترش و مقاوم‌سازی زیربناها کشور در این عرصه، اقدامات مؤثری انجام داده است.

وی گفت: ما تمام توسعه و اقدامات خود را یکی پس از دیگری مستحکم کردیم و امروز روان‌تر و گسترده‌تر می‌توانیم گام‌های توسعه را برداریم و آینده روشنی را در حوزه صنعت حمل‌ونقل ریلی رقم بزنیم.

اسلامی اظهار کرد: توسعه ایمنی و گسترش سیر و حرکت قطار با سرعت بالاتر و با اتصال به مراکز بار یکی از اهداف ما بوده است و باعث شده که راه‌آهن اقتصادی‌تر شود و اکنون ما شاهد بازگشت سرمایه در این بخش هستیم.

وی با بیان اینکه اتصال به مرکز بار و اتصال افزایش قطار سیر و حرکت و کمک کردن به بالا بردن رشد اقتصادی یکی از این اقدامات شرکت راه‌آهن طی مدت اخیر بوده است، افزود: ما امروز شاهد خودکفایی در تولید واگن باری و مسافری هستیم که این خود یک حرکت جهادی در این عرصه به شمار می‌رود.

ضرورت قطع وابستگی در تولید واگن مسافری و لوکوموتیو

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: ما نباید در حوزه واگن مسافری و لوکوموتیو کشور، هیچ‌گونه وابستگی به خارج داشته باشیم و باید این اهداف را از طریق رقابت با سایر سازندگان به مرحله اجرا بگذاریم.

 اسلامی گفت: ما باید شکوفایی و گام‌های مستحکم‌تری را در این حوزه برداریم و اکنون تمامی این اقدامات با همت هیات مدیره راه‌آهن انجام شده است.

وی یادآور شد: اکنون مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن که زمینه‌ساز رشد نخبگان است با پیشبرد اهداف توسعه ما از طریق مسئله یابی و حل مسئله و با توجه به ظرفیت داخلی کشور، زمینه‌ساز توسعه بهره‌وری و توسعه در کشور به‌ویژه در راه‌آهن شده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: اکنون سیستم‌های مدیریتی و توسعه راه‌آهن نمونه معیار پیشرفت هستند که نباید متوقف شوند و ما باید با تلاش خود بتوانیم آن‌ها را حمایت کرده و روش آن‌ها را دنبال کنیم.

  • نویسنده : الهام زرقانی
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین