تقویت همکاری‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با هدف کمک به ارتقاء ايمني حمل و نقل جاده ای کشور و توسعه سفرهای ایمن، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این تفاهم نامه روز دوشنبه 27 آذر 1402 همزمان افتتاح هفتمین نمایشگاه لجستیک، حمل و نقل و صنایع وابسته در محل مصلی تهران، توسط محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به امضا رسید.

مشارکت در زمينه طراحي، تدوين، پياده سازی و اقدامات عملي مرتبط با ايمني سفر و ارتقاء ايمني حمل و نقل جاده ای کشور با بهره گيری از مقررات، الگوها و تجارب بين المللي همسو، موضوع تفاهم نامه مشترک کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است.

بر اساس این تفاهم نامه دو طرف در زمینه ايجاد زمينه استفاده از ظرفيت های تجربي و تئوری فدراسيون بين المللي اتومبيلراني (FIA) در کشور، بهره گیری از FIA در بهبود کيفي خدمات مراکز مکانيزه معاينه فني خودرو سنگين کشور و شيوه های کنترل و نظارت بر آن، ارتقا و به روز رساني نحوه کنترل ايمني وسايل نقليه سنگين در طول بهره برداری، انتقال تجارب FIA در زمينه ارتقاء ايمني کاربران آسيب پذير جاده ای و مشارکت در اجرای طرح های ارتقاء ايمني اين گروه، همکاری خواهند داشت.

همچنین تنظيم، تدوين و ارائه بسته های آموزشي مرتبط با مهارت های رانندگي به فعالين بخش حمل و نقل جاده ای از جمله شرکت ها و رانندگان، استفاده از ظرفيت های فدراسيون بين المللي اتومبيلرانی در راستای برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشي و ارايه کمک های فني ويژه کارشناسان ايمني سازمان مذکور، از دیگر زمینه های همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، است.

تقویت همکاری‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ