۶۰ میلیون تردد بین استانی در مهرماه در راه‌های کشور ثبت شد
۶۰ میلیون تردد بین استانی در مهرماه در راه‌های کشور ثبت شد
صنعت حمل و نقل آنلاین: در مهرماه امسال بیش از 60میلیون تردد بین استانی در راه‌های کشور انجام شده که نسبت به شهریور ماه سال جاری 13 درصد و در مقایسه با مهرماه سال گذشته 15درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ثبت ۶۰ میلیون تردد بین استانی در راه‌های کشور در مهرماه سال جاری

صنعت حمل و نقل آنلاین: در مهرماه امسال بیش از ۶۰میلیون تردد بین استانی در راه‌های کشور انجام شده که نسبت به شهریور ماه سال جاری ۱۳ درصد و در مقایسه با مهرماه سال گذشته ۱۵درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان با اشاره به تردد بین استانی وسایل نقلیه در مهرماه سال جاری بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از بیش از ۲۵۰۰ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، در مهرماه سال جاری تعداد ۶۰ میلیون و ۲۲۳ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی بین استانی کشور تردد داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: سهم خودروهای سبک بیش از ۳۰۰ میلیون وسیله نقلیه و سهم وسایل نقلیه سنگین ۴ درصد بوده است، همچنین بر مبنای آمار دریافتی اوج تردد بین ساعت ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۵ انجام شده است.

آشوری در خصوص میزان تردد وسایل نقلیه در جاده‌های برون شهری کشور در ۷ ماهه امسال گفت: تردد کل وسایل نقلیه از ابتدای سال تا پایان مهرماه سال جاری ۳۷۱ میلیون وسیله نقلیه گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به گزارش تردد تجمیعی ورود و خروج استان‌های کشورگفت: بر اساس گزارش دریافتی از سامانه‌های تردد شمار در محورهای مواصلاتی کشور، استان تهران با ۳۱ درصد، استان البرز با ۲۷ درصد، استان مرکزی با ۱۵درصد تردد بین استانی در صدر جدول بوده‌اند و استان‌های سیستان و بلوچستان و ایلام نیز با ۱ درصد کمترین تردد بین استانی داشتند.

مدیرمرکز مدیریت راه‌ها با بیان این که بالغ بر یک میلیون و ۲۷۳هزار و ۶۴ تماس با سامانه تلفنی ۱۴۱ در مهرماه امسال برقرار شده است، افزود: بیشترین سهم از مجموع تماس‌های برقرار شده در مهرماه مربوط به استان مازندران با ۳۶٫۹ درصد، تهران با ۳۶٫۷ درصد و استان البرز با ۷درصد بوده است.

آشوری گفت: کل تماس‌های بخش پاسخگویی ۱۴۱ در ستاد و استان‌ها در مهرماه با ۶٫۲ درصد افزایش نسبت به شهریور ماه سال جاری به ۸۷ هزار و ۱۲۰ تماس رسید که سهم پاسخگویی ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تماس ها معادل ۵۰ درصد و سهم پاسخگویی مرکز مدیریت راه های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها نیز معادل ۵۰ درصد با متوسط ۸۱ ثانیه در مهرماه بوده است.

آشوری با بیان این که مجموع بازدید کاربران وب سایت ۱۴۱ در مهرماه به ۷۸۳ هزار و ۲۷۹ بازدید رسید، افزود: بازدید کاربران وب سایت ۱۴۱ نسبت به شهریورماه ۱۴۰۰، کاهش ۶ درصدی داشته است، همچنین کل درخواست کاربران در اپلیکشن۱۴۱ در مهرماه ۲۴۳ هزار و ۲۸۳ درخواست بود که نسبت به شهریورماه ۱۴درصد کاهش داشته است.

به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به دریافت ۵۴ هزار و ۲۱ پیامک ارسالی به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ در مهرماه امسال گفت: میزان پیامک‌های دریافتی کاربران جاده‌ای نسبت به شهریورماه چهار درصد کاهش داشت.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای