کاهش هزینه‌های ۲۰ تا ۱۰۰درصدی برای کشتی‌هایی با تکنولوژی سبز
کاهش هزینه‌های ۲۰ تا ۱۰۰درصدی برای کشتی‌هایی با تکنولوژی سبز
صنعت حمل و نقل آنلاین: موسسه ثبت کشتی‌های سنگاپور به کشتی‌هایی با تکنولوژی‌های سبز و کم بودن آلایندگی، تسهیلات و تخفیف‌های ثبت کشتی اعطا می‌کند.

صنعت حمل و نقل آنلاین: موسسه ثبت کشتی‌های سنگاپور به کشتی‌هایی با تکنولوژی‌های سبز و کم بودن آلایندگی، تسهیلات و تخفیف‌های ثبت کشتی اعطا می‌کند.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، سنگاپور اولین کشوری است که مشوق‌های مالی قابل توجهی را برای تشویق مالکان کشتی تحت پرچم به منظور سرعت بخشیدن به کربن‌زدایی مطابق با استانداردها IMO، در نظر گرفته است. این برنامه شامل کاهش هزینه‌های اولیه و سالانه بین ۲۰ تا صددرصد برای کشتی‌هایی می‌شود که به تازگی ثبت شده‌اند و یا اقدامات لازم برای بهینه سازی در مصرف انرژی را اتخاذ کرده‌اند. طبق آخرین گزارش‌ها، موسسه ثبت کشتی‌های سنگاپور (SRS) که در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده، سنگاپور را در میان پنج کشور بزرگ صاحب پرچم جهان قرار داده است. طبق آمار، SRS بیش از ۴۴۰۰ کشتی تحت پرچم دارد که در مجموع بیش از ۹۶ میلیون تن ناخالص را شامل می‌شود.

ناوگان تحت پرچم سنگاپور یکی از جوان‌ترین ناوگان‌ها در دنیا

ناوگان تحت پرچم سنگاپور در حال حاضر یکی از جوان‌ترین ناوگان‌ها در دنیا است، اما از آنجا که رجیستری‌ها در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای برای جذب تناژ بیشتر رقابتی شده‌اند، این برنامه جدید سنگاپور برای جذب کشتی‌های جدید و در عین حال تشویق به تلاش بیشتر برای کربن زدایی طراحی شده است. مشوق‌های جدید از ۱ می ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ اعمال می‌شود.

 

به نقل از مرین پرایم، اداره بنادر و دریانوردی سنگاپور (MPA) اعلام کرد: اصل کلیدی برنامه “کشتی‌های سبز”، اعطای پاداش و تسهیلات به مالکان کشتی‌هایی است که داوطلبانه راه‌حل‌هایی را برای مطابقت با استانداردهای نظارتی زیست‌محیطی تعیین‌شده توسط IMO اتخاذ می‌کنند. MPA  این برنامه را با الزامات شاخص طراحی بازده انرژی (EEDI) مارپل که از اول آوریل اجرایی شده است، مطابقت می‌دهد.

 

کشتی‌های مجهز به موتورهایی که قادر به استفاده از سوخت‌های کم کربن یا معادل LNG مانندbioLNG، اتان و متانول یا سوخت‌های کربن صفر مانند آمونیاک یا هیدروژن هستند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند؛ کشتی‌های جدیدی که در سنگاپور ثبت می‌شوند، تخفیف‌هایی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد برای هزینه ثبت اولیه و مالیات بر تناژ سالانه دریافت می‌کنند. کشتی‌هایی که در مرحله رجیستری هستند و استانداردهای جدید را اتخاذ می‌کنند واجد شرایط کاهش هزینه‌ها بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد هستند. صاحبان کشتی‌هایی که واجد شرایط باشند، یک مدرک شناسایی “سبز” دریافت می‌کنند.

  • منبع خبر : مرین پرایم