الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

پیوستن دو دستگاه مکنده تخلیه غلات به ناوگان تجهیزات استراتژیک مجتمع بندری امام

صنعت حمل و نقل آنلاین: به دنبال توسعه تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، دو دستگاه مکنده غلات با توان ۶۰۰ تن بر ساعت به ارزش ۲۸۰۰ میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی تأمین و به مجموعه ناوگان تجهیزاتی این مجتمع بزرگ بندری افزوده شد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، بهروز آقائی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام  این خبر، هدف از افزوده شدن این دو دستگاه استراتژیک را افزایش توان عملیاتی به منظور مکانیزه‌ کردن  پایانه‌های تخلیه و بارگیری و پاسخگویی به نیاز مشتریان و صاحبان کالا و ارتقاء جایگاه این بندر در زنجیره‌ی تأمین کالا به ویژه در زمینه تسریع در روند تخلیه و ارسال کالاهای اساسی عنوان کرد.

 

۱۸ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)

اعزام روزانه ۲۵۰۰ کامیون و ۱۵۰ واگن به بندر امام خمینی (ره)

 

آقائی در ادامه افزود: با آغاز بهره‌گیری از تجهیزات مذکور، توان تخلیه کالاهای فله تا ۱۱ هزار تن در روز و ۵/۳ میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

 وی با اشاره به اهداف سازمان بنادر و دریانوردی به منظور توسعه زیرساختی و روساختی بنادر با بهره‌گیری از توان بخش غیردولتی اظهار کرد: مشارکت این بخش در تأمین تجهیزات استراتژیک از جمله مکنده‌های پرقدرت موجب افزایش ۱۵ درصدی عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در حوزه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی خواهد شد.

به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، پیش از این نیز طی ماه جاری دو دستگاه جرثقیل استراتژیک با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خریداری و به مجموعه ناوگان تجهیزاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد که با ورود این تجهیزات، ظرفیت عملیاتی روزانه‌ی بندر در تخلیه کالاهای فله بین ۱۵ تا ۲۰ هزارتن افزایش می‌یابد.

پیوستن دو دستگاه مکنده تخلیه غلات به ناوگان تجهیزات استراتژیک مجتمع بندری امام

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر