پرواز پرحاشیه ایلیوشین
پرواز پرحاشیه ایلیوشین
صنعت حمل و نقل آنلاین: توضيحات سازمان هواپيمايي کشوري پيرامون انتشار فيلم پرواز هواپيماي ايليوشين به عراق که پرحاشیه شده است. در فیلم منتشر شده نه تنها پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بلکه پیش پا افتاده‌ترین پروتکل‌های امنیت پرواز هم رعایت نشده است.

صنعت حمل و نقل آنلاین: توضیحات سازمان هواپیمایی کشوری پیرامون انتشار فیلم پرواز هواپیمای ایلیوشین به عراق که پرحاشیه شده است. در فیلم منتشر شده نه تنها پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بلکه پیش پا افتاده‌ترین پروتکل‌های امنیت پرواز هم رعایت نشده است.

 

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری فیلم منتشر شده در رسانه‌ها در خصوص پرواز هواپیمای ایلیوشین و جابه جایی زوار اربعین غیر تجاری و مسافری است.

نیروهای مسلح برای نیازهای پشتیبانی خود هواپیماهای متعددی دارند و پروازهای پشتیبانی به صورت مستمر برای جابجایی افراد و بار در قالب غیر تجاری کشور و ضرورت‌های عملیاتی برقرار می‌کنند.

با توجه به جابجایی حجم قابل توجهی بار و نیروی انسانی برای ارائه خدمات در مراسم اربعین توسط دستگاه‌های مرتبط، توان پشتیبانی بخش نظامی کشور در خدمت این نیاز قرار داده شده و برخی امکانات و نیروهای مورد نیاز برای خدمات رسانی به زوار اربعین با مساعدت نیروهای نظامی جابجا می‌شوند.

طبق اطلاعات کسب شده توسط این سازمان، این پروازها غیر تجاری است، به این معنی که بلیت فروشی انجام نمی‌شود و مردم عادی با این هواپیماها جابجا نمی‌شوند، بلکه دستگاه‌های اجرایی بنا به ضرورت خود، نیروها و بارهای مورد نیاز را از این طریق به عراق اعزام می‌کنند.

البته این پروازها نیز تابع مقررات ایمنی نظامی است و تمامی افراد نیز از نظر مقررات ورود به کشور عراق موظف به رعایت دستورالعمل‌ها از جمله دریافت ویزا، تزریق واکسن و تست منفی کرونا قبل از ورود به عراق هستند.

  • منبع خبر : سازمان هواپیمایی کشوری