هدف‌گذاری ترانزیت 50 میلیون تن بار در سال

صنعت حمل و نقل آنلاین: محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هدف گذاری ایران  در ترانزیت بار سالانه 50 میلیون تن است، راه آهن خواف – هرات می تواند فرصت مناسبی برای تاجران ایرانی و افغانی باشد.

به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه راه آهن خواف- هرات، بیان کرد: امروز در تعامل کم‌نظیر و همکاری هماهنگ بین دو کشور ایران و افغانستان موفق شدیم ریل دوستی و محبت ماندگار را بین دو کشور ایران و افغانستان اجرایی و عملیاتی کنیم.

«دو ملت، یک فرهنگ، یک تاریخ»

شعار «دو ملت، یک فرهنگ، یک تاریخ» شعار ماندگاری است که در این عرصه کمک می‌کند تا همواره بتوانیم پیوندهای دوستی و همکاری دو ملت را گسترش دهیم.

اجرای پروژه راه‌آهن خواف- هرات به طول ۲۲۵ کیلومتر در برنامه قرار داشت.

۱۴۰ کیلومتر آن را که در برنامه بود امروز با فرمان روسای جمهور دو کشور ایران و افغانستان افتتاح شد.

برای ۸۵ کیلومتر باقیمانده در تلاش هستیم تا با همکاری متفاوت‌تر بتوانیم از اتصال  کامل این خط، بهره‌مند شویم.

این خط ریلی قابلیت جابه‌جایی ۶ میلیون تن بار و یک میلیون نفر مسافر در سال را دارد که به دومین مرکز جمعیتی کشور افغانستان متصل شده و امروز که این خط برقرار می‌شود سهم بزرگی در ترانزیت برای کشور افغانستان و برای تبادلات بین دو کشور و تجار ایران و افغانستان فراهم می‌کند.

در سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن بار ترانزیتی بین دو کشور، کشورهای منطقه و بنادر جنوبی و شمالی و کریدور شرق- غرب و شمال- جنوب تبادل شد.

هدف‌گذاری برای رسیدن به ۵۰ میلیون تن بار در سال برای ترانزیت است که در دستور کار قرار دارد و با این روش، سهم قابل‌ملاحظه‌ای در افغانستان و از طریق افغانستان و بالعکس به نقاط مختلف جهان فراهم می‌شود.

بارهایی که امروز این خط ریلی با فرمان روسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان جابه جا می‌کنند، حکایت از استقبال فوری و کم‌نظیر افغانستان است.

از طریق این مسیر، بار ترانزیتی به اروپا جابه جا می‌شود و ما امروز می‌توانیم سهم بزرگ‌تری را در گسترش تجارت ریلی برای دو کشور فراهم کنیم.

هدف‌گذاری ترانزیت 50 میلیون تن بار در سال

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر