فروش سوخت هوایی

شرکت های هواپیمایی توان مالی پرداخت نقدی سوخت را ندارند

طرح فروش سوخت هوایی از طریق کارتهای بانکی و به روز که قرار بود از ابتدای آبانماه اجرایی شود، به دلیل برخی مشکلات در سیستم مالی و توان پرداخت شرکتهای هواپیمایی تا اطلاع ثانوی اجرا نمی شود.

عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به این که بدهی شرکتهای هواپیمایی امسال افزایش نداشته است، گفت: افزایش نیافتن بدهی شرکتهای هواپیمایی امسال نسبت به پارسال نشان از این دارد که این شرکتها تقریبا به تعهدهای خود عمل کرده اند و تا حدودی پایبند به توافقهای صورت گرفته بوده اند اما شرکتهای هواپیمایی تعهد کرده بودند که در کنار خرید نقدی سوخت از ابتدای امسال، بدهی سنوات گذشته خود را بپردازند که متاسفانه تاکنون آن را اجرایی نکرده اند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با اشاره به این که هنوز سازوکار پرداخت لحظه ای به دلیل مشکلات مالی شرکتهای هواپیمایی اجرایی نشده است، گفت: شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران برای انجام تعهدهای خود در قبال ذینفعانش ناگزیر به فروش نقدی سوخت است و شرکتهای هواپیمایی باید راهکار مناسب برای پرداخت بدهی های خود چه به صورت نقدی یا اقساطی ارائه کنند.

بر اساس این گزارش، قیمت سوخت جاری  شرکتهای هواپیمایی به صورت نقدی و اعتباری از سوی این شرکتها پرداخت می‌شود و از سال ۹۴ تاکنون بدهی جاری انباشته‌ای ندارند اما مقدار بدهی گذشته این شرکتها به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان است.

شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، ماهان، آسمان، و ایران ایر تور هنوز به تعهدهای مالی خود در قبال پرداخت بدهی سنواتی و جاری عمل نکرده اند و ٨٥ درصد مانده بدهی شرکت‌های هواپیمایی کشور مربوط به این چهار شرکت است.

شرکت های هواپیمایی توان مالی پرداخت نقدی سوخت را ندارند

فروش سوخت هوایی

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر