سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد شد
سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد شد
صنعت حمل و نقل آنلاین: با حکم وزیر اقتصاد، سعید محمد به دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: با حکم وزیر اقتصاد، سعید محمد به دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیای سپاه به دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

این حکم را احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برای محمد صادر کرده است.

در این حکم با اشاره به ضرورت توجه به اهداف تحول‌گرایی و محوریت تولید ملی و برون‌گرایی از سعید محمد خواسته شده برای تحقق راهبردهای ذیل تلاش کند:
۱تقویت جذابیت‌های قانونی و مقرراتی مناطق برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان به ویژه تسهیل کامل کسب و کار و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی
۲ارائه پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد

۳تکمیل رویه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر محصور بودن مناطق و استقرار گمرک در درب‌های خروج و اتصال به سامانه های حاکمیتی
۴تمرکز برکیفیت (نه گسترش کمی) مناطق آزاد با هدف تحقق بند (۱۱) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی
۵رصد دقیق عملکرد مناطق در گسترش صادرات و افزایش پیوند اقتصادی با کشورهای همسایه و ترغیب سرمایه‌گذاری و مشترک
۶وضع قواعد عزل و نصب مدیران شایسته برای مناطق و شفافیت عملکردی مالی برای سازمان منطقه
۷اصلاح نظام درآمدی سازمان‌های مناطق با هدف کاهش تمایل به واردات و واگذاری اراضی
۸تقویت مدیریت متمرکز مناطق و حذف ناهماهنگی‌ها با اجرای ماده (۶۵) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه
۹ایجاد ظرفیت دور زدن تحریم‌های ظالمانه
۱۰نقش آفرینی در توسعه جوامع محلی، توانمندسازی و کاهش محرومیت؛ تمام توان خود را مصروف کند و متناوبا گزارش شش ماهه و یک ساله عملکرد مناطق به اطلاع دولت و مجلس برسد.
سعید محمد کیست؟

سعید محمد متولد ۱۳۴۷ در تهران، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از مهر ۱۳۹۷ است که جایگزین عبادالله عبداللهی شده‌است. او در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح مگاپروژه‌ها از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) شد.
او پیش از فرماندهی قرارگاه سازندگی، مدیرعامل گروه ایرانیان اطلس (سازنده و مالک چندین مرکز خرید در شهر‌های مختلف ایران) بود. او چندین سال نیز مدیرعامل سپاسد از زیر مجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بود.