الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

رونمایی از محصولات جدید شرکت ایرید توسط معاون وزیر در دهمین نمایشگاه ریلی

صنعت حمل و نقل آنلاین: ایرید دیوار تحریم‌ها را در اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل ونقل ریلی با رونمایی از محصولات جدید خود فرو ریخت.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت گسترش صنایع ریلی ایران( ایرید) با حضور دکتر میعاد صالحی معاون محترم وزیر و مدیر‌عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و همزمان با اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌‌و‌نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته از جدیدترین محصولات این شرکت رونمایی شد.

یکی از این محصولات سیستم کراس استاپ بود که به‌منظور تثبیت قطعه تکه مرکزی بر روی تراورس و جذب ضربات وارده بر تکه مرکزی مطابق با استانداردهای اروپا طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متقی‌پور مدیرعامل این شرکت در توضیح این سیستم عنوان نمود: « این سیستم باعث افزایش چشمگیر ایمنی و عمر قطعه تکه مرکزی در عین حال باعث کاهش هزینه‌های تولید، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و راحتی نصب و مونتاژ سوزن ریلی می‌گردد که اغلب در کشورهای اروپایی در خطوط با سرعت بالا تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و خطوط با بار محوری بالا استفاده می‌شود؛ چرا که با افزایش سرعت قطارها و همچنین بار محوری، شدت ضربات وارده برقطعه تکه مرکزی نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.این مجموعه متشکل از ۹ عدد قطعه با شماره فنی است که همگی توسط این شرکت در داخل کشور تولید می‌شود».

محصول دیگر نسل جدیدی از اسلاید چیرها به نام اسلایدچیر رولردار بود که به صورت گسترده در خطوط ریلی جهان در حال بهره برداری می‌باشد، بر همین اساس برای اولین بار در کشور این محصول به دست توانای متخصصین این شرکت طراحی و تولید گردید که با به کارگیری آن شاهد بهبود عملکرد سوزن‌های ریلی و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خطوط ریلی و همین‌طور افزایش حدود ۶۰ درصدی عمر ماشین سوزن‌ها خواهیم بود.

لازم به ذکر است با توجه به عدم نیاز به سرویس و روانکاری در این نسل از اسلاید چیرها این قطعه جایگزین مناسبی برای اسلاید چیرهای متداول در خطوط ریلی مدرن خواهد بود.

 

و محصول آخر، صفحات سرسره AT بود که برای سوزن‌های ریلی و مطابق با طراحی‌های روز دنیا و همین‌طور با بهترین عملکرد و کیفیت در این شرکت طراحی و تولید می‌شود.

از مزایای این محصول می توان به:

  • قابل‌استفاده بودن در خطوط پر سرعت، حمل‌ونقل بارمحوری و ترافیک بالا
  • مهار ریل‌های پهلوئی با استفاده از پابندهای الاستیک داخلی و خارجی
  • تمامی صفحات سرسره با پوشش نیکل – کروم یا مولیبدن قابل‌ارائه هستند که مقاوم در برابر خوردگی بوده و بدون نیاز به روانکاری می‌باشند.
  • افزایش فنری‌ات بخش SP سوزن
  • افزایش ایمنی
  • راحتی مسافر
  • افزایش عمر تیغه و چرخ عبوری
  • کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری
  • ساخته شده از چدن داکتیل، آماده برای نصب

اشاره کرد.

رونمایی از محصولات جدید شرکت ایرید توسط معاون وزیر در دهمین نمایشگاه ریلی

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ