حذف ترانسشیپ کالا از ایران به آذربایجان

صنعت حمل و نقل آنلاین: طبق تفاهم فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی، از ششم بهمن امسال رویه انجام ترانشیپ کالا در مرزهای کشور آذربایجان حذف و امکان حمل یکسره تا مقصد نهایی در قلمرو آن کشور فراهم شد.

طبق تفاهم فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی، از ششم بهمن امسال رویه انجام ترانشیپ کالا در مرزهای کشور آذربایجان حذف و امکان حمل یکسره تا مقصد نهایی در قلمرو آن کشور فراهم شد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین المللی این سازمان ضمن اعلام خبر فوق افزود: با شیوع ویروس کرونا در جهان، ناوگان حمل‌ونقل بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برای حمل کالا به مقصد کشور همسایه، ناچار به انجام رویه ترانسشیپ بود که مشکلاتی را نیز در صادرات و حمل‌ونقل جاده‌ای دو کشور ایجاد کرده بود.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: با عنایت به عزم و اراده دو کشور دوست و همسایه برای همکاری‌های دوجانبه این مانع با مذاکرات صورت گرفته در بخش حمل و نقل جاده‌ای و دستیابی به تفاهم طی چهاردهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان برطرف شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفتنی است، ترانسشیپ نوعی حمل نقل است که در آن کالا تحت نظر گمرک از یک وسیله حمل‌ونقل ورودی به یک وسیله حمل‌ونقل خروجی منتقل می‌شود.

شایان ذکر است سال گذشته بالغ بر ۲۵ هزار دستگاه کامیون ایرانی حامل کالای صادراتی کشور به جمهوری آذربایجان وارد شدند و با حذف ترانسشیپ مرزی کالا، مشمول این تغییر رویه خواهند بود.

حذف ترانسشیپ کالا از ایران به آذربایجان

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر