Picture of الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

تصویب تامین منابع مالی دو پروژه ریلی کرمانشاه- خسروی و مبارکه-شهرکرد

صنعت حمل و نقل آنلاین: وزیر راه و شهرسازی از تصویب تامین منابع مالی دو پروژه ریلی از محل منابع استجازه رهبر انقلاب و تصویب در هیات دولت خبر داد.

 

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از تصویب دو پروژه ریلی مهم کشور به عنوان پروژه‌های مشمول استجازه مقام معظم رهبری در جلسه هیئت دولت خبر داد.

بذرپاش گفت: با پیگیری‌های چند ماهه مستمر وزارت راه و شهرسازی دو پروژه ریلی مهم کشور به پروژه‌های مشمول استجازه رهبر انقلاب افزوده شد و امیدواریم جهش قابل توجهی در روند اجرای آنها ایجاد شود. یکی از این پروژه‌ها پروژه ریلی راهبردی کرمانشاه -خسروی است که شبکه ریلی کشور ایران را به کشور عراق متصل می‌کند و مسیر ترانزیتی کشور را در قالب کمربند ایران_ راه تکمیل می‌کند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، این پروژه ریلی که ۲۶۳ کیلومتر طول دارد در حال حاضر حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انشاالله با تزریق ۳۰ همت منابع نقدی از محل استجازه مقام معظّم رهبری، در اسرع وقت و در یک بازه زمانی سه ساله تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

اخبار مرتبط:

اتصال ریل رشت به بندر کاسپین، دومین مسیر ارتباط دریای خزر به خلیج فارس و دریای عمان

مزیت حمل ریلی تنها قیمت نیست، امنیت است

 

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: پروژه مهم دیگر راه آهن اصفهان(مبارکه) به شهرکرد است که از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد برخوردار بوده و انشاالله با هزینه حدود ۴ همت منابع نقدی از محل فوق الذکر حداکثر تا یک سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

بذرپاش توضیح داد: با انجام این کار هم یک مرکز استان مهم کشور (شهرکرد) به شبکه ریلی متصل می‌شود و هم کارخانه‌های فولادی و سایر چشمه های بار که در آن مسیر وجود دارد می‌توانند از این خط ریلی استفاده کنند که البته کارخانه های فولاد فوق به ویژه فولاد مبارکه نیز در تأمین بخشی از منابع مشارکت خواهند کرد.

تازه‌های کسب و کار

از چانه‌زنی تا مطالبه‌گری

این روزها که آقای مسعود پزشکیان و شورای راهبردی ایشان به سرپرستی جواد ظریف در تکاپوی انتخاب وزرا هستند، سهم‌خواهی و لابی‌گری به شکل‌های مختلف