برپایی نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم پروازهای مسافران اربعین
برپایی نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم پروازهای مسافران اربعین
صنعت حمل و نقل آنلاین: کميته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرایم مربوط به پروازهای اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی كل كشور، مدیركل تعزيرات حكومتی تهران، نماينده دادستان و مديران عامل شركت‌های هواپيمايی داخلی به رياست سرپرست سازمان هواپيمايی كشوری تشكيل شد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرایم مربوط به پروازهای اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی کل کشور، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، نماینده دادستان و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریاست سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، در این کمیته مسئولیت نظارت بر پروازهای اربعین براساس قانون برعهده سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت و مقرر شد سازمان مذبور ضمن رصد مستمر عملکرد آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخوردهای اداری معمول و مراتب به مراجع نظارتی (تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور) اعلام شود. همچنین شرکت هواپیمایی موظف شدند بر قیمت و عرضه بلیت نظارت داشته باشند.

در این جلسه مقرر شد، پروازهای چارتری در بازه زمانی ۲۸ شهریور لغایت ۱۰ مهر لغو و هرگونه تخلف از جمله اجبار در فروش، امتناع از فروش وگرانفروشی مورد پیگیری قضایی قرارخواهد گرفت.

به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، براساس مصوبات جلسه مذکور مقرر شد اطلاع رسانی لازم به مردم از طریق رسانه‎ها صورت پذیرفته و توسط سازمان هواپیمایی کشوری نظارت دقیق و موثری بر سامانه‎های فروش بلیت، اپلیکیشین‎‌ها و موتورهای جستجو‎گر انجام و مراتب به کمیته گزارش و نهایتا تخلفات مشاهده شده به تعزیرات حکومتی اعلام شود.

  • منبع خبر : سازمان هواپیمایی کشوری