انقباض در فروش خارجی و رکود در اتومبیل‌های دست دوم ترکیه
انقباض در فروش خارجی و رکود در اتومبیل‌های دست دوم ترکیه

بازار خودرو ترکیه در ماه اکتبر ۴۰درصد کاهش پیدا کرد و خودروهای سبک بیشترین کاهش فروش را در ماه اکتبر داشته است. کمبود تراشه و مشکلات تهیه و تامین و اثر پایه‌ای آن در تولید هم‌چنان ادامه دارد. طبق اعلام نظر انجمن توزیع‌کنندگان و فروشندگان خودرو در این ماه تعداد فروش به ۵۶۷۴۶ دستگاه رسیده […]

بازار خودرو ترکیه در ماه اکتبر ۴۰درصد کاهش پیدا کرد و خودروهای سبک بیشترین کاهش فروش را در ماه اکتبر داشته است. کمبود تراشه و مشکلات تهیه و تامین و اثر پایه‌ای آن در تولید هم‌چنان ادامه دارد. طبق اعلام نظر انجمن توزیع‌کنندگان و فروشندگان خودرو در این ماه تعداد فروش به ۵۶۷۴۶ دستگاه رسیده است.

مشکلات تامین قطعات بالاخص در حوزه تراشه‌ها که باعث توقف یا کاهش تولید در بسیاری از کارخانجات تولیدی خودرو در سطح جهانی شده در ترکیه هم بر تولید و فروش تاثیر شدید گذاشته است و کاهش خودروهای سبک به ۷/۱۱درصد محدود شده است.

بازار خودروهای تجاری سبک با میانگین فروش ۱۰ساله رقمی برابر با ۹/۱۷درصد کاهش پیدا کرده است. روی‌آوری بازار ترکیه بیشتر به سوی خودروهای ۱۶۰۰ سی‌سی است.

به طور کلی رکود علاوه بر فروش خودروهای سبک در بازار اتومبیل‌های دست دوم نیز تاثیرگذار بوده و این بازار با افت قیمت ۱۵درصدی مواجه بوده است.

به طور کلی بازار خودروهای دست دوم همانند سایر بخش‌ها سال بسیار پرنوسانی داشته است. به‌خصوص در سه ماه آوریل تا دسامبر به لحاظ تاثیرات اپیدمی روزهای سختی بر فروشندگان و بازار خودرو گذشته است.

با تمام شرایط چالش‌برانگیز و با در نظر گرفتن مقررات منع آمد و شد، به تبع همه‌گیری کرونا کل فروش به ۸میلیون دستگاه رسیده است.

مدیرعامل گروه شرکت آعورسکاریا اعلام کرد: کاهش پی در پی قیمت، عامل ایجاد تقاضا برای خرید نمی‌شود زیرا مشکل قیمت نیست بلکه خریدار هیچ انگیزه‌ای برای خرید ندارد.

لزوما باید اعلام کرد از ۵ شرکت بزرگ اتومبیل‌سازی ترکیه ۲ شرکت آن فورداتوسان به‌عنوان تولیدکننده خودروهای سبک و سنگین در سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۲۸۰۰۰ دستگاه تولید کرده که در آستانه نزدیکی به آخر سال این رقم به ۳۳۰۰۰۰ عدد خواهد رسید.

شرکت اتوسان برای سه ماه متوالی نسبت به سال قبل در محدوده هدف ۲۵۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰ دستگاه به تولید ۲۵۴۰۰۰۰ دستگاه دست یافته است؛ ولی صادرات فورداتوسان نسبت به سال قبل ۲۴درصد کاهش داشته است و شرکت توفاش در فروش داخلی با ۷۸درصد رشد فروش در صادرات ۳۹ درصد کاهش فروش خارجی داشته است و انقباض صادرات در سه ماهه دوم و سوم ۲۰۲۰ بیشتر بوده است.

ترکیه با کمبود تراشه برای تولید اتومبیل مواجه است که تراشه های مصرفی ترکیه از خاوردور تامین می‌شود و با توجه به کمبود آن تاثیرگذار در رشد تولید خودرو در ترکیه شده است.

با عدم تامین قطعات، خطر از دست دادن بازارهای صادراتی هم قابل پیش‌بینی است و گفته می‌شود که تامین قطعات به‌خصوص تراشه‌ها یکی از مشکلات اساسی برای صنایع خودرو ترکیه است که لزوما باید در تحقیق و توسعه مورد توجه قرار گیرد.

به طور کلی سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با تامین برق اتومبیل‌ها بسیار مهم تلقی شده است. با توجه به این‌که در سال نو مسیحی یعنی ۲۰۲۲ بیماری کووید ۱۹ هم‌چنان موضوع اساسی در تولید، عرضه و تقاضا خواهد بود و صنعت خودروسازی با خطرات تامین قطعات و تامین بازار مواجه خواهد بود.

در ترکیه صادرات صنعت خودرو در سال ۲۰۲۰ به رقم ۲۹میلیارد و ۹۰۰میلیون دلار رسید که سهم ۱۵ درصدی صادرات را به خود اختصاص داد.

ترکیه امیدوار است در دوره آتی تولید خودروهای هیبریدی و عمدتا الکتریکی در محدوده توافق سبز افزایش دهد و وزارت صنعت فن‌آوری ترکیه تلاش و سعی را در حمایت از صنعت داخلی آغاز کرده است و با ایجاد مراکز تحقیق و توسعه در واحدهای تولیدی که زیر نظر مرکز تحقیق و توسعه وزارت صنعت و فن‌آوری فعال هستند می‌خواهد با نوآوری جهت تولید ارزش‌افزوده و ایجاد مزیت‌های رقابتی کیفیت کالا را بهبود بخشد.

 

دکتر سیدجلال ابراهیمی

مدیر مرکز پژوهش و تحقیقات ایران و ترکیه