انجام پروازهای باکو به نخجوان از طریق ارمنستان
انجام پروازهای باکو به نخجوان از طریق ارمنستان
صنعت حمل و نقل آنلاین: شرکت خطوط هوایی جمهوری آذربایجان، آزال، خبر از بسته شدن حریم هوایی ایران به روی هواپیماهای خود داد که تصمیم دارد از امروز چهارشنبه 14 مهر پروازهای باکو به نخجوان را از مسیر ارمنستان انجام بدهد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: شرکت خطوط هوایی جمهوری آذربایجان، آزال، خبر از بسته شدن حریم هوایی ایران به روی هواپیماهای خود داد که تصمیم دارد از امروز چهارشنبه ۱۴ مهر پروازهای باکو به نخجوان را از مسیر ارمنستان انجام بدهد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از خبرگزاری توران جمهوری آذربایجان، شرکت خطوط هوایی جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای نوشت که ((این اقدام آمادگی قاطع جمهوری آذربایجان را برای رفع انسداد ارتباطات ترابری در منطقه و در تطابق با منافع همه کشورهای هم‌مرز نشان می‌دهد.))

خبرگزاری توران روز سه‌شنبه ۱۳ مهر در گزارش خود نوشت که ((رژیم تهران حریم هوایی خود را نه تنها برای هوانوردی نظامی آذربایجان بلکه برای هوانوردی غیرنظامی نیز بست و بنابراین، این ‘دوستان و برادران شیعیان’ تصمیم گرفتند به جمهوری آذربایجان درس بدهند تا مجبور به ترک اصول خود شود)).

جمهوری خودمختار نخجوان بخشی ناپیوسته از جمهوری آذربایجان است که برای رسیدن به آن از خاک اصلی جمهوری آذربایجان، باید یا از خاک ایران یا از خاک ارمنستان عبور کرد.

ترابری هوایی بین خاک اصلی جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان سال‌ها است که به دلیل درگیری قره‌باغ متوقف شده بود و در تمام این مدت، پروازها به نخجوان از طریق حریم هوایی ایران انجام می‌شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری توران جمهوری آذربایجان