انجام بیش از 85000 آزمایش فنی و مهندسی در سال 99

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با بیان اینکه این آزمایشگاه سال گذشته موفق به انجام بیش از 85 هزار آزمایش فنی و مهندسی در پروژه‌های ملی و استانی بوشهر شده است ، اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر دارای 56 واحد محلی مستقر و 12 واحد محلی غیر مستقر در قالب 6 شعبه در پایتخت انرژی ایران، استان بوشهر است.

به گزارش صنعت حملو نقل آنلاین، غلامرضا قاسمی مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با اشاره به حضور موفق این آزمایشگاه در پروژه‌های بزرگ ملی و استانی گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر در سال گذشته در 19 فاز پالایشگاهی و 26 پتروشیمی در منطقه کنگان و عسلویه، همچنین حضور در پروژه های اسکله سازی و سد سازی در سطح استان حضور چشمگیر و تاثیرگذار داشته است.

قاسمی با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان در سال 99 ارتباط تنگاتنگی با سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان داشته است؛ بیان کرد:

همکاری با شورای حمل و نقل استان، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای، مدیریت طرح‌های صنعتی ایران، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در راستای ارتقاء کیفی و افزایش طول عمر مفید پروژه‌ های عمرانی استان بوشهر در سال گذشته پیگیری شد و امسال نیز ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در بخش فنی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با بهره‌گیری از توان فنی نیروی انسانی و خریداری امکانات و تجهیزات مناسب، موفق به راه اندازی 18 آزمایش جدید در سنوات اخیر در استان شده است، اضافه کرد:

این آزمایشگاه با توانایی و به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه اجرای سدها و بندهای بتنی خاص ( بتن غلطکی ، بتن CSG و خاک و سیمان و تزریق) با شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان نیز همکاری گسترده‌ای داشته است.

قاسمی با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با توجه به همه گیری بیماری کرونا توانست دروه‌های متنوع آموزشی را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کند، افزود:

این کارگاه‌های آموزشی شامل ” آزمایش سه محوری سایکلیک وCPTU ” ، ” تفسیر شیتهای آزمایشگاهی” و آموزش سامانه‌ ” مدیریت رو سازی راه ” برای کارشناسان آزمایشگاه و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان می باشد که به صورت آنلاین برگزار شده است.

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر با بیان اینکه این آزمایشگاه موفق به اخذ گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی و داخلی شده است گفت:

از آنجاییکه اخذ و تمدید گواهینامه های معتبرملی و بین المللی، در فرآیند مناقصات و عقد قراردادها ،تاثیر بسزایی دارد، در این راستا آزمایشگاه استان بوشهر موفق به اخذ گواهینامه‌هایISO 17025 ، انجمن بتن ایران و آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد استان بوشهر شده است .

 

مطالب رپورتاژ

در اولین روز نمایشگاه ریلی

صنعت حمل و نقل آنلاین: دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن

ترک‌ها به صادرات می‌اندیشند

صنعت حمل و نقل آنلاین:  ترکیه برای هر مورد از اقلام تولیدی، معدنی، غذائی، کشاورزی اهداف تعیین شده‌ای دارد. در هر استان برای هر موضوع کالایی