ارز‌ش‌آفرینی‌های علی‌بابا در سال 1400

صنعت حمل و نقل آنلاین: شرکت سفرهای علی‌بابا از زیرمجموعه‌های گروه علی‌بابا، عملکرد سال 1400 خود را منتشر کرد.

اواخر سال 1400 علی‌بابا از هدف بزرگ خود که یک محصول کردشگری در هر ثانیه بود عبور کرد و به رکورد هر ثانیه 34/1محصول گردشگری دست پیدا کرد.

32درصد کاربران از طریق گوشی همراه، 4/33درصد از طریق وب‌سایت و 6/34درصد هم از طریق وب‌سایت جدید علی‌بابا نیازهای گردشگری خود را رفع کرده‌اند.

در سال گذشته حدود 62درصد از کاربران علی‌بابا را آقایان و 38درصد خانم‌ها بوده‌اند. همچنین 67درصد مخاطبان کمتر از 34سال سن داشته‌اند و ساعت‌ 2 بعد از ظهر زمانی بوده است که بیشترین فروش و ساعت 4 صبح کمترین فروش را داشته است.

در مقایسه با سال‌های گذشته در سال 1400 رشد محصولات و مجموع خدمات علی‌بابا نسبت به دوران پیش از کرونا 45/3 برابر شده است.

در همین مدت تعداد فروش پروازهای داخلی نسبت به دوران پیش از کرونا 1/1 برابر، در بخش قطار 27/1 برابر، پروازهای خارجی 5/1 برابر، هتل 32/3 برابر، اتوبوس 38/1 برابر و میزان تور 1/5 برابرشده است.

مرکز پشتیبانی علی‌بابا در سال 1400 به یک‌میلیون و 911هزار و 731 تماس پاسخ داده است و استرداد 909203 خدمت صورت گرفته است که ارزش ریالی این میزان استرداد بیش از 5هزار میلیارد تومان بوده است.

در بخش رسانه نیز مجله گردشگری اینترنتی علی‌بابا در دوران پاندمی کرونا نیز همچنان به اطلاع‌رسانی به مخاطبان و کاربران خود ادامه داد. خوانندگان مجله شامل 59درصد آقایان و 41درصد خانم‌ها بوده‌اند. همچنین 38درصد خوانندگان از تهران و 62درصد از سایر مناطق بوده‌اند.

پادکست رادیو دور دنیا از دیگر رسانه های علی‌بابا است که در سال 1399 آغاز به کار کرد و فصل اول این پادکست در اواخر سال 1400 به پایان رسید و فصل دوم آن همزمان با سال 1401 آغاز شده است.

مجموعه کتاب الکترونیکی سفر علی‌بابا راهنمای جامع گردشگری و تفریح در مقاصد پرطرفدار گردشگری است که همه اطلاعات لازم برای سفر به مقاصد پرطرفدار را در اختیار خواننده‌هایش قرار می‌دهد. در سال 1400 دو جلد از این مجموعه به صورت رایگان منتشر شد تا همسفر مسافران آنتالیا و اصفهان باشد.

همچنین پلتفرم علی‌باباپلاس که آذرماه 1400 متولد شد محلی است برای ثبت تجربه‌های ناب سفر مخاطبانی که دوست دارند این تجربیات را با دیگران به اشتراک بگذارند.

در کنار همه دست‌آوردهایی که مرور شد روی دیگر سکه چالش‌ها و ناهمواری‌هایی است که در راه پیشرفت و توسعه وجود دارد. متخصصان و کارشناسان علی‌بابا معتقدند بدون بررسی و مطرح نکردن آنها مسیر و حرکت معنا ندارد و رهروی واقعی چالش را می‌شناسد، آن را می‌پذیرد و راه غلبه بر آن را پیدا می‌کند.

ارز‌ش‌آفرینی‌های علی‌بابا در سال 1400

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر