ابلاغ پرداخت تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومان به بخش حمل‌ونقل
ابلاغ پرداخت تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومان به بخش حمل‌ونقل
صنعت حمل و نقل آنلاین: ​پایش عملکرد حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای، رسیدگی به مسائل و مدیریت امور از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بخش حمل‌ونقل در این دوره در شرایط پایدار قرار گرفته است و با شعار «پایداریم در خدمت» مشکلات را دنبال می‌کنیم و مشکلات طبیعی  و غیرطبیعی را پشت سر گذاشته ایم.

صنعت حمل و نقل آنلاین: ​پایش عملکرد حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای، رسیدگی به مسائل و مدیریت امور از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بخش حمل‌ونقل در این دوره در شرایط پایدار قرار گرفته است و با شعار «پایداریم در خدمت» مشکلات را دنبال می‌کنیم و مشکلات طبیعی  و غیرطبیعی را پشت سر گذاشته ایم.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری که به صورت آنلاین برگزار شد، بیان کرد: بیست و ششم آذرماه روزی است که رانندگان و کامیون‌داران در سال ۱۳۶۲ به فرمان امام خمینی (ره) لبیک گفتند و با بسیج همه‌جانبه، عاشقانه و متعهدانه برای تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر جنوبی کشور اقدام کردند تا از ایجاد یک بحران غذایی در کشور جلوگیری کنند.

حماسه‌آفرینی رانندگان و کامیون داران

وی افزود: لبیک رانندگان و کامیون داران به یک فرهنگ خدمت عاشقانه در جامعه حمل‌ونقل تبدیل شد که نه تنها رانندگان با کامیون‌های خود در حضور داشتند بلکه این فرهنگ را ضمیمه زندگی خود کردند و امروز شاهد حماسه‌آفرینی این قشر در تمام دوره‌ها هستیم.

حماسه ای دیگر از رانندگان در سال گذشته تا امروز

از اواخر سال گذشته تا کنون در شرایطی که تردد در جاده‌های کشور ممنوع بود و نیاز کارخانه‌ها به مواد اولیه ضروری و الزام‌آور بود، به منظور جلوگیری از ساقط  شدن اقتصاد کشور، بار دیگر کامیون داران در بخش بار حماسه‌آفرینی را تکرار کردند.

رشد ۹٫۷ درصدی جابجایی کالا

رانندگان ناوگان حمل‌ونقل کالا با به میان آوردن جان و مال خود کاری کردند که هیچ‌گاه شاهد کاستی نبودیم و نسبت به مدت مشابه سال گذشته در جابجایی کالا از بنادر شاهد رشد ۹٫۷ درصدی بودیم.

اسلامی از خانواده‌های رانندگان ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای به ویژه همسران ایشان که همواره دوری آنها را تحمل کرده‌ و همراهی نموده‌اند، قدردانی کرد و این روز را تبریک گفت.

پرداخت تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومان به بخش حمل‌ونقل

حمایت‌های دولت از بخش حمل‌ونقل در ایام کرونا با تدبیر رئیس‌جمهور و ستاد ملی مبارزه با کرونا، مصوبه‌ای برای پرداخت تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومان به بخش حمل‌ونقل ابلاغ شد تا از خسران وارده به بخش و تعدیل نیروی انسانی شرکت‌های حمل‌ونقل جلوگیری کند.

تأمین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای

اقدامات انجام‌شده در خصوص تأمین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای با یک وقفه‌ای مواجه شد و کسانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده بودند، به تعهد خود پایبند نبودند و سوء استفاده‌هایی صورت گرفت که کارگروه ویژه‌ای در وزارت راه و شهرسازی از دو ماه قبل با حضور تمام دستگاه‌های مرتبط تشکیل شد.

با شناسایی مشکلات، تصمیم گیری و اتخاذ راه حل ها در تلاش برای حل معضلات رانندگان هستیم. سامانه‌ای برای تأمین و توزیع لاستیک مورد نیاز ناوگان جاده‌ای راه‌اندازی شده و با هماهنگی «وزارت صنعت،معدن و تجارت» در شرایط کنونی مشکل توزیع لاستیک برطرف شده است.

روغن  موتور مورد نیاز ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای طبق هماهنگی صورت گرفته در پایانه‌ها توزیع می شود، اگرچه در فرایند توزیع با مشکل مواجه شد اما سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی مکلف شدند اخلال به وجود آمده را رفع کنند.

مشکلات تأمین قطعات و لوازم یدکی ناوگان حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر

به دلیل این‌که قطعات و لوازم یدکی مشمول ضوابط و تنظیم بازار نبود از نابسمانی رنج می‌برد و این مسئله منجر به فراوانی قطعات غیررسمی و تقلبی در بازار شده بود لذا مصوب شد که ۱۶ قطعه پر‌مصرف از سوی وزارت صمت شناسه‌گذاری شود و در اختیار سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قرار گیرد، همچنین سازمان تعزیرات حکومتی نیز بر قیمت بازار نظارت داشته و با متخلفان برخورد کند.

به گزارش صنعت حمل ونقل آنلاین عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این مراسم فرارسیدن هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری  را به تمامی رانندگان تلاشگر برون‌شهری، فعالان بخش حمل و نقل جاده‌ای و راهداران زحمتکش کشورمان تبریک گفت.

حسن نیا همزمان با روز ۲۶ آذر، ارتقای منزلت رانندگان شریف و تلاشگر را یک ضرورت دانست و در ادامه، خبر از تلاش رانندگان شاغل در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا و حمل سالانه ۷۰۰ میلیون کالا در کشور داد.

 اول دی ماه و روز راهدار

در حوزه راهداری نیز  ۲۰ هزار نفر راهدار فعال و زحمتکش در جاده‌های کشور مسئولیت نگهداری از راه‌های کشور و خدمت‌رسانی به هموطنان را برعهده دارند.

در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، راهداری و رانندگان که به صورت آنلاین برگزارشد، از دو شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند جاده‌ای کالا، سند نقشه معماری سامانه‌های حمل و نقل هوشمند و همچنین نمایشگاه آنلاین نخستین رویداد تخصصی راهداری ‌‌INNOROAD 2020 رونمایی شد.

در این مراسم طی ارتباط آنلاین با خانواده مرحوم ابراهیم جاوشیری مدیر کل فقید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان، از خدمات ایشان که سال ها عمر خود را صرف خدمت و تلاش در جهت محرومیت زدایی از چهره این منطقه کرده بود، قدردانی شد، همچنین طی ارتباط با خانواده مرحوم اشکان کشاورز که در حین خدمت‌رسانی جان شریف خود را از دست داده، تجلیل شد.

 

  • نویسنده : الهام زرقانی
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین