الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

4 تا 5 پرواز روزانه هواپیمایی قشم در ایام اربعین

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرعامل شركت هواپیمایی قشم در نشست خبری دیروز چهارشنبه 16 شهریور با اصحاب رسانه درباره فروش بلیت پروازهای اربعین به زاِئران توسط این شرکت هواپیمایی بیان کرد:

سعی کردیم مراسم اربعین امسال را متفاوت از سال گذشته برگزار کنیم. در تلاشیم با عرضه اینترنتی بلیت پروازهای اربعین، کار را برای زوار ساده کنیم و در این راستا تقریبا رکورددار فروش اینترنتی بین شرکت‌ها در پروازهای اربعین هستیم.

کاپیتان رامین حمزه با اشاره به تأکید دولت و رئیس‌جمهور در تسهیل و ارزان‌سازی سفر اربعین برای زوار گفت: در این راستا در هواپیمایی قشم تلاش کردیم ضمن پایبند بودن به نرخ مصوب 6 میلیون تومانی وزارت راه در مورد پروازهای اربعین، عرضه بلیت به صورت اینترنتی و از طریق پورتال فروش شرکت انجام شود تا زوار برای تهیه بلیت دچار سردرگمی و مشقت نشوند.

وی ادامه داد: در این راستا در بلیت‌هایی که تا امروز بابت پروازهای اربعین توسط هواپیمایی قشم صادر شده است، ٧٠ درصد فروش‌ به صورت اینترنتی بوده است که رقم بزرگی است.

مدیرعامل هواپیمایی قشم با تأکید بر اینکه فروش سفارشی برای بلیت اربعین نداشته‌ایم، افزود: ‌رویکرد هواپیمایی قشم‌ در عرضه پروازهای اربعین فروش اینترنتی بلیت است، فروش حضوری را محدود کرده‌ایم به طوری که فروش حضوری مختص متقاضیانی بود که امکان خرید اینترنتی بلیت اربعین را نداشتند؛ ما فقط د‌ر روز اول عرضه‌ بلیت پروازهای اربعین 1020 قطعه بلیت فروختیم.

کاپیتان حمزه با اشاره به اینکه تا ساعت 12 روز 16 شهریور ‌امروز ١٢ هزار و ۵٠٠ قطعه بلیت اربعین توسط هواپیمایی قشم فروخته شده است، گفت: از این تعداد ٧ هزار قطعه بلیت به صورت اینترنتی و بقیه به صورت حضوری فروخته شده است.

وی اضافه کرد: ‌پیش بینی می‌کنیم‌ تا پایان سفرهای زیارتی اربعین ١۵ هزار تا ١٨ هزار قطعه بلیت در مسیر رفت توسط هواپیمایی قشم برای زوار صادر شود.

وی افزود: در راستای تسهیل سفر برای زوار و تأمین ناوگان، اغلب هواپیماهای این شرکت در مسیر پروازهای اربعین فعال است به طوری که در این بازه زمانی برخی از پروازهای خارجی از جمله مسقط، وارنا، ایروان، بلغارستان و تفلیس را کاهش دادیم یا حذف کردیم و البته از قبل به مسافران این مسیر اطلاع‌رسانی شد.

هواپیمایی قشم در این ایام روزانه 4 تا 5 پرواز اربعین دارد

مدیرعامل هواپبمایی قشم درباره تعداد پروازهای روزانه اربعین هواپیمایی قشم، گفت: ‌روزانه ۴ تا ۵ پرواز اربعین توسط ناوگان هواپیمایی قشم انجام می‌شود، البته تمهیدات لازم در خصوص هواپیمای پشتیبان را نیز انجام داده‌ایم؛ در این مدت طرح سفرهای اربعین تاکنون 24 پرواز اربعین انجام داده‌ایم.

کاپتان حمزه با اشاره به اینکه 2 تایپ هواپیما مخصوص پروازهای اربعین در فرودگاه امام خمینی (ره) فعال داریم، ادامه داد: هواپیمایی قشم اولین شرکتی بود که پروازهای اربعین را از ترمینال زیارتی سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) کلید زد.

 مدیرعامل هواپیمایی قشم ادامه داد: اکنون با داشتن ۴ تایپِ هواپیما در حال خدمت رسانی به صنعت هوایی هستیم؛ ۶ فروند ایرباس و ۴ فروند آر- جی و ۲ فروند فوکر جزو ناوگان است و تا ماه آینده دو فروند هواپیمای زمینگیر را اورهال خواهیم کرد.

حمزه گفت: بیشترین تحریم‌ها متوجه صنعت هوایی است، با سیاست‌های اتخاذی و با هدف عدم گره زدن توسعه ناوگان به برجام، با توان نیروهای مهندسی تصمیم بر آن شد تا ناوگان زمینگیر را سرخط آوریم. اگر مذاکرات رفع تحریم‌ها به نتیجه برسد توسعه ناوگان را ادامه می‌دهیم، در غیر این صورت با استفاده از توان فنی- مهندسی هواپیماها را به سرخط می‌آوریم.

وی از تأخیر بسیار ناچیز پروازهای اربعین هواپیمایی قشم گفت و افزود: حداقل تاخیر در انجام پرواز‌های اربعین را داریم و این عدد متوسط کمتر از یک ساعت است.

مدیرعامل هواپیمایی قشم با تأکید بر اینکه در توسعه ناوگان هوایی نگاهی به برجام نداریم، گفت: در این دولت تلاش شد با تکیه بر توان متخصصان داخلی عملیات تعمیر و نگهداری هواپیماها در داخل انجام شود.

4 تا 5 پرواز روزانه هواپیمایی قشم در ایام اربعین

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر