۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در مرزهای مهران و شلمچه مستقر شدند
۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در مرزهای مهران و شلمچه مستقر شدند
صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از استقرار 1500 دستگاه ناوگان اتوبوسی در پایانه مرزی شهید سلیمانی (مرز مهران) استان ایلام و 700 دستگاه در پایانه مرزی شلمچه در استان خوزستان خبر داد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از استقرار ۱۵۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در پایانه مرزی شهید سلیمانی (مرز مهران) استان ایلام و ۷۰۰ دستگاه در پایانه مرزی شلمچه در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس این سازمان، با بیان این که براساس تصمیمات ستاد مرکزی اربعین، بیشترین تعداد زائران از مرز مهران به کشور باز می‌گردند، اظهار داشت :

بر اساس پیش بینی‌ها دوسوم زائران به صورت زمینی و از طریق مرزهای مهران و شلمچه وارد کشور می‌شوند و با عنایت به این که مراسم عزاداری اربعین امروز در کشور عراق برگزار می‌شود، از بعداز ظهر امروز شاهد بازگشت زائران به کشوربوده و طی ۲۴ ساعت آینده این تعداد افزایش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: از نظر تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی کمبودی وجود ندارد و در صورت نیاز به ناوگان بیشتر، از استان‌ها اعزام می‌شوند.

به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همکاران معین استان‌ها و راهنمای زائران در مرزها حضور دارند و زائران را به سمت جایگاه‌های استان مقصد راهنمایی نموده و بلیت صادر می‌شود.

امانی در خصوص نظارت بر نحوه فروش بلیت اظهار داشت: قیمت بلیت بر اساس مسیرها مشخص شده ونمایندگان این سازمان و سازمان تعزیرات حکومتی در مرزها مستقر هستند و به شکایات و مشکلات موجود رسیدگی می‌شود.

وی یادآور شد: زائران عزیز برای دریافت اطلاعات ترافیکی، ثبت شکایات و پیشنهادها می‌توانند به سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ مراجعه نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی و پاسخگویی انجام شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای