تخلیه نزدیک به 400 هزار تن گندم در فروردین ۱۴۰۱

در فروردین ماه امسال 10 فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند که از این تعداد شش کشتی محصول استراتژیک گندم داشتند.

“علی‌رضا محمدی کرجی‌ران” در تشریح میزان واردات، تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی(غیرکانتینری) به بندر شهید رجایی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون، 10 فروند کشتی حامل 598 هزارو 901 تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 162 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به میزان واردات گندم به عنوان یک محصول استراتژیک بیان کرد: از 10 کشتی پهلودهی شده در بندر شهید رجایی، شش کشتی حامل 396 هزارو 318 تن گندم بودند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی عمده کالاهای اساسی وارد شده را علاوه برگندم، روغن، ذرت و کود اعلام کرد و گفت: طی این مدت 98 هزار و 683 تن کود، 71 هزارو 500 تن ذرت و نیز 32هزار و 400 تن روغن وارد بندر شهید رجایی شده‌اند.

کالاهای اساسی در تعریف عمومی مشمول کالای ضروری است، به تعبیری برخی کالاها مانند سوخت(بنزین وگاز)، گندم، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، جو وذرت به دلیل قرار گرفتن در سبد مصرفی و تأثیر آن بر روی بازار عرضه و تقاضا با نام کالای اساسی معرفی می‌شود.

تخلیه نزدیک به 400 هزار تن گندم در فروردین ۱۴۰۱

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر