تخلیه نزدیک به ۴۰۰ هزار تن گندم در فروردین ۱۴۰۱
تخلیه نزدیک به ۴۰۰ هزار تن گندم در فروردین ۱۴۰۱

در فروردین ماه امسال ۱۰ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند که از این تعداد شش کشتی محصول استراتژیک گندم داشتند. “علی‌رضا محمدی کرجی‌ران” در تشریح میزان واردات، تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی(غیرکانتینری) به بندر شهید رجایی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون، ۱۰ فروند […]

در فروردین ماه امسال ۱۰ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند که از این تعداد شش کشتی محصول استراتژیک گندم داشتند.

“علی‌رضا محمدی کرجی‌ران” در تشریح میزان واردات، تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی(غیرکانتینری) به بندر شهید رجایی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون، ۱۰ فروند کشتی حامل ۵۹۸ هزارو ۹۰۱ تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به میزان واردات گندم به عنوان یک محصول استراتژیک بیان کرد: از ۱۰ کشتی پهلودهی شده در بندر شهید رجایی، شش کشتی حامل ۳۹۶ هزارو ۳۱۸ تن گندم بودند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی عمده کالاهای اساسی وارد شده را علاوه برگندم، روغن، ذرت و کود اعلام کرد و گفت: طی این مدت ۹۸ هزار و ۶۸۳ تن کود، ۷۱ هزارو ۵۰۰ تن ذرت و نیز ۳۲هزار و ۴۰۰ تن روغن وارد بندر شهید رجایی شده‌اند.

کالاهای اساسی در تعریف عمومی مشمول کالای ضروری است، به تعبیری برخی کالاها مانند سوخت(بنزین وگاز)، گندم، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، جو وذرت به دلیل قرار گرفتن در سبد مصرفی و تأثیر آن بر روی بازار عرضه و تقاضا با نام کالای اساسی معرفی می‌شود.

  • نویسنده : صنعت حمل و نقل آنلاین
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان