واریز ۴۰۰۰ میلیارد تومان از طرف ۱۵۰ هزار متقاضی طرح ملی مسکن

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرعامل بانک مسکن درباره مشارکت متقاضیان در اجرای طرح ملی مسکن از واریز اولیه وجه طرح اقدام ملی از سوی ۱۵۰ هزار متقاضی این طرح خبر داد.

به گزارش وب سایت رسمی بانک مسکن، محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه شکل و میزان حمایت مالی-اعتباری بانک از پروژه‌های مسکن‌سازی در طرح اقدام ملی حکایت از اقدامات دو سویه توسط شعب بانک مسکن سراسر کشور برای تامین مسکن اقشار هدف دولت دارد، گفت: از ابتدای اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تا پایان ماه آبان، ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر از متقاضیان واجد شرایط این طرح در سراسر کشور، در بانک مسکن اقدام به افتتاح حساب کردند. از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار نفر تا کنون بخش­‌هایی یا همه قسمت اول آورده نقدی تعیین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی را به حساب خود واریز کرده‌اند.

مدیرعامل بانک مسکن، افزود: مجموع پرداختی آورده نقدی پیش خریداران واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن از مشارکت ۴۰۰۰ میلیارد تومانی متقاضیان حکایت دارد. از مجموع افرادی که در بانک مسکن به عنوان متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی، افتتاح حساب انجام داده اند، نزدیک به ۱۰ هزار نفر، ساکن تهران هستند و در پروژه‌های استان تهران، ثبت‌نام انجام داده‌اند.

شایان گفت: طبق ضوابط به تصویب رسیده در وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان مسکن ارزان در طرح اقدام ملی بعد از آنکه توسط ادارات راه و شهرسازی در استان‌ها، از بابت واجد شرایط بودن پالایش می‌شوند و به آنها اعلام می‌شود که شرایط لازم برای ورود به طرح را دارند، لازم است در مرحله بعد، این افراد در یکی از شعب بانک مسکن در شهر محل سکونت خود نسبت به افتتاح حساب برای پرداخت سهم شان در طرح، اقدام کنند.

وی درباره روند پیشرفت تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد: میانگین پرداخت آورده نقدی در مرحله اول از سوی متقاضیان واجد شرایط حدود ۴۰ میلیون تومان است. هرچند هنوز بیش از ۵۵ هزار نفر از افرادی که افتتاح حساب کرده‌اند هنوز واریزی نداشته‌اند که البته این متقاضیان نیز مطابق ضوابط دولت لازم است در مهلت زمانی تعیین شده و اعلام شده به آنها، مشارکت مالی خود را با طرح اقدام ملی شروع کنند تا پروژه‌های مسکن‌سازی سر موقع و بدون تاخیر، پیشرفت کند و واحدها تحویل افراد شود.

شایان گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، بیش از ۴۰ میلیون تومان در قالب آورده نقدی به حساب خود واریز کرده‌اند و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر نیز بیش از ۳۰ میلیون تومان مشارکت داشته‌اند. آورده نقدی پیش خریداران در طرح اقدام ملی مسکن، متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن‌سازی از سوی سازنده‌ها، به پروژه‌ها تزریق می‌شود. البته بخشی از هزینه ساخت واحدهای مسکونی نیز توسط بانک مسکن به شکل تسهیلات بدون سپرده، تامین و پوشش داده می‌شود.

لازم به توضیح است تعهد بانک مسکن در حمایت و تامین مالی از پروژه‌های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت ۱۴۰ هزار فقره تسهیلات ساخت است. این تسهیلات بدون نیاز به سپرده­‌گذاری، در اسرع وقت از محل منابع داخلی بانک مسکن به سازنده‌ها پرداخت می­‌شود.

بانک مسکن نه تنها تسهیلات ساخت پرداخت می‌کند که مدیریت جذب و تخصیص آورده نقدی پیش­ خریداران را نیز برعهده دارد.

بر این اساس، تا کنون ۲۳۱ پروژه به ظرفیت ۲۳۰۰ واحد مسکونی از طرف وزارت راه و شهرسازی به بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات معرفی شده است که از این تعداد، ‌ ۵۹ پروژه در حال تشکیل پرونده و تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات ساخت از سوی سازندگان است. همچنین قرارداد پرداخت تسهیلات با سازندگان ۱۷ پروژه مسکن ملی به ظرفیت ۲ هزار و ۴۵۹ واحد مسکونی منعقد شده است.

 

واریز ۴۰۰۰ میلیارد تومان از طرف ۱۵۰ هزار متقاضی طرح ملی مسکن

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر