هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هشتمین گواهینامه IOSA را دریافت کرد
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هشتمین گواهینامه IOSA را دریافت کرد
صنعت حمل و نقل آنلاین: در دوره ممیزی IOSA، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به عنوان یکی از شرکت‏‌های مورد تایید یاتا مورد ارزیابی قرار گرفت و بار دیگر توانست با موفقیت مراحل اجرایی ممیزی را پشت سر گذارد و موفق شود گواهینامه IOSA با تاریخ اعتبار جدید را کسب نماید.

صنعت حمل و نقل آنلاین: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” هشتمین گواهینامه بین‏‌المللی IOSA  را دریافت کرد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی “هما” در این دوره از ممیزی IOSA هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به عنوان یکی از شرکت‌‏های مورد تایید یاتا مورد ارزیابی قرار گرفت و بار دیگر توانست با موفقیت مراحل اجرایی ممیزی را پشت سر گذارد و موفق شود گواهینامه IOSA با تاریخ اعتبار جدید را کسب نماید.

برنامه ممیزی آیوسا در سال ۲۰۰۳ توسط انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) و برای نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر ایمنی پرواز ایرلاین‌ها ایجاد شد. این برنامه ممیزی، یک سیستم سنجش شناخته شده و پذیرفته شده بین المللی برای ارزیابی سیستم‌های کنترل و مدیریت عملیاتی ایرلاین‌ها است و در صورت تطابق فعالیت‌های ایرلاین‌ها، رعایت استانداردهای مربوطه و عدم وجود مغایرت در هشت حوزه عملیاتی سازمان و سیستم مدیریت ایمنی، عملیات پرواز، کنترل عملیاتی و دیسپچ پرواز، عملیات کابین، تعمیر و نگهداری و مهندسی هواپیما، عملیات زمینی، عملیات بار و حراست گواهینامه به آنها اعطا می‌شود. این گواهینامه معتبر بین‌المللی به صورت دو سالانه صادر می‌گردد و اعتبار آن برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تا تاریخ ۰۵ March 2024 تمدید گردیده است.

این دوره ممیزی از تاریخ ۲۲/۸/۱۴۰۰ تا ۲۶/۸/۱۴۰۰ در “هما” با مدیریت اداره کل ایمنی و تضمین کیفیت و همکاری نزدیک قسمت‌های پاسخ‌گو و پشتیبانی موثر بسیاری از واحدها اجرا گردید که بعد از ارزیابی های لازم گواهینامه ایران ایر به مدت دو سال تمدید شد.

  • منبع خبر : اداره کل روابط عمومی