الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

صرفه‌جویی هزار میلیارد ریالی در تامین عرشه پل‌های در دست احداث در سطح کشور

صنعت حمل و نقل آنلاین: در یک سال گذشته با اقدامات انجام شده در راستای نصب، مونتاژ و تامین قطعات فلزی پل‌ها، از قطعات فولادی باقیمانده پل‌های فلزی در کشور، 1000میلیارد ریال در تامین عرشه پل‌های در دست احداث در سطح کشور صرفه جویی شده است .

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود :
با برنامه‌ریزی انجام شده و در یک اقدام جهادی در حوزه راهداری کشور، تعداد قابل توجهی قطعات و اعضای فولادی مربوط به باقیمانده پل‌های فلزی که در چند دهه گذشته در سطح کشور در انبارهای ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور موجود بود، به چند پایگاه مرکزی در سطح کشور انتقال داده شد و با نصب و مونتاژ و تامین نواقص قطعات مورد نیاز، عرشه‌های فلزی قریب به 28 دستگاه پل بزرگ در بازه زمانی شهریور 1399 الی شهریور 1400 تامین و به محل اجرای پروژه‌ها در سطح کشور انتقال داده شد.
اکبری خاطر نشان کرد :
طول کل پل‌های ساخته شده از این قطعات حدود 820 متر و وزن قطعات در حدود 2000 تن برآورد شده است که این قطعات عمدتاً شامل شاهتیرهای فولادی I شکل در سایز و ابعاد و دهانه‌های مختلف و همچنین قطعات پل‌های خرپایی هستند و از استان‌های اصفهان، تهران، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، ایلام و کرمان تامین شده است .
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای همچنین اظهار داشت :
28 دستگاه پل در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، گلستان، قزوین، گیلان، فارس، مازندران، جنوب کرمان، چهارمحال و بختیاری، همچنین استان‌های کردستان، کرمانشاه، البرز، لرستان و هرمزگان تامین شده و در حال اجرا است و تعدادی هم بطور کامل نصب شده است.
شایان ذکر است اکبری ارزش ریالی این قطعات و عرشه پل‌های ساخته شده از این قطعات حدود 1000 میلیارد ریال برآورد کرد که برای تامین آن هزینه‌ای به جز حمل قطعات انجام نشده است.

صرفه‌جویی هزار میلیارد ریالی در تامین عرشه پل‌های در دست احداث در سطح کشور

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر