سازمان هواپیمایی کشوری مرجع تصمیم‌گیری و پاسخگویی است
سازمان هواپیمایی کشوری مرجع تصمیم‌گیری و پاسخگویی است
صنعت حمل و نقل آنلاین: وزير راه و شهرسازي رمز موفقيت صنعت هوايي را همكاري جدي تمامي مجموعه صنعت با سازمان هواپيمايي كشوري به عنوان مرجع تصميم گيري و پاسخ گويي و رئيس سازمان به عنوان راهبر بخش هوايي دانست.

صنعت حمل و نقل آنلاین: وزیر راه و شهرسازی رمز موفقیت صنعت هوایی را همکاری جدی تمامی مجموعه صنعت با سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مرجع تصمیم گیری و پاسخ گویی و رئیس سازمان به عنوان راهبر بخش هوایی دانست.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، رستم قاسمی در جلسه تکریم سرپرست و معارفه رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که بسیاری انتظار داشتند با شروع تحریم ها هیچ پروازی انجام نشود و همه ناوگان هوایی کشور زمین گیر شوند اما به همت متخصصان صنعت هوایی هم در بخش داخلی و هم بین المللی فعالیت‌ها ادامه یافت.

وی افزود: مهمترین مولفه موفقیت بخش هوایی استفاده از نیروی انسانی است و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری باید از تمامی ظرفیت‌ها و مجموعه‌های مرتبط برای پیشبرد اهداف صنعت حمل و نقل هوایی استفاده کند.

وزیر راه وشهرسازی همچنین توسعه ناوگان در بخش هوایی را خاص و تکنیکی و متفاوت از دیگر مدل‌های حمل و نقلی عنوان کرد و گفت در این خصوص نیاز دانش داخلی و استفاده از نخبگان کشور است.

قاسمی در ادامه از توافقات صورت گرفته با بعضی از کشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل خبرداد و ابراز امیدواری کرد تا تمامی مجموعه‌ها در همکاری با رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان تنها راهبر بخش هوایی کشور بر مشکلات حمل و نقل هوایی فائق آئیم.

صنعت حمل و نقل هوایی بازوی بی بدیل اقتصاد کشور است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صنعت حمل و نقل هوایی را بازوی بی بدیل اقتصاد کشور دانست و گفت: امروز لازم است از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

کاپیتان محمد محمدی بخش در این مراسم با بیان اینکه صنعت هوانوردی از ابتدای انقلاب در۴۳ سال اخیر هدف اولیه تحریم‌ها بوده است، گفت: در مذاکرات ۱+۵ آنچه نظام پای آن ایستاد صنعت هوانوردی کشور بود و هنوز ادامه دارد اما در حال حاضر صنعت هواپیمایی با وجود تمامی تهدیدها، سرپاست و این موفقیت مدیون تمامی فعالان این حوزه است.

در ادامه، سیاوش امیرمکری اظهارداشت: ۷۲ سال از تصویب قانون هواپیمایی می گذرد و ۴۳ سال پس از انقلاب با ایجاد زیرساخت های هوانوردی امروز ظرفیت صنعت هوانوردی به اعزام و پذیرش ۷۵ میلیون مسافر در سال رسیده است و سرویس های هوانوردی در ۱۳۲ مسیر هوایی به مسافت ۸۸۰۰۰ کیلومتر در سایه مدیریت جهادی متخصصین صنعت هوانوردی کشور ارایه می شود.

در پایان وزیر راه و شهرسازی با اهداء لوح سپاس از سیاوش امیرمکری به جهت مدت تصدی سرپرستی سازمان هواپیمایی کشوری تقدیر کرد.

  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین