الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

حضور قدرتمند ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا 2023

 

 

صنعت حمل و نقل آنلاین: فعالان، نمایندگان صنوف و کنشگران صنعت گردشگری ایران در چهل و سومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و جاذبه‌های گردشگری ایران را به جهانیان معرفی کردند.

به‌ گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، پاویون جمهوری اسلامی ایران با تلاش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با الهام از آثار تاریخی تخت جمشید، آرامگاه حافظ شیراز و نمادهای ایرانی اسلامی در فضایی حدود 300 متر با حضور آژانس‌ها، شرکت‌های خدمات مسافرتی و فعالان گردشگری کشورمان در محل دائمی نمایشگاه‌های FIERA DE MADRID برپا شد با استقبال گسترده بازدید کنندگان و شرکت کنندگان از سراسر جهان مواجه شد.

نمایندگان ایران، در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور 2023 با ارائه اقلام فرهنگی، تبلیغاتی، برگزاری نشست‌های مختلف با حضور دست‌اندرکاران صنعت گردشگری دیگر کشورها، به معرفی ظرفیت‌های بی‌شمار ایران در حوزه گردشگری و صنایع وابسته پرداختند.

 

برگزاری شب ایرانی، دعوت از تور اپراتورها، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، عرضه سوغات و نمایش صنایع دستی، برپایی چایخانه ایرانی و انتشار ویژه‌نامه تخصصی گردشگری ایران، از جمله برنامه‌های پاویون ایران در این دوره از نمایشگاه بود.

هدف از حضور در این رویداد بین‌المللی آشنایی با آخرین دستاوردها و نوآوری‌های ارائه شده در صنعت گردشگری، جمع‌آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و آغاز ارتباط با مشتریان جدید، شناسایی و معرفی مقاصد جدید گردشگری، آشنایی با الگوهای کاربردی برندسازی است.

 

با توجه به موج تبلیغات رسانه‌های بیگانه برای ایران هراسی در کشورهای غربی، فیتور یکی از نمایشگاه‌هایی است که می‌تواند در بازار گردشگری ایران، فرصتی برای معرفی و توسعه بیش از پیش گردشگری در ایران باشد.

نمایشگاه FITUR فضای تجاری مناسبی را برای حضور، گردهمایی و ملاقات‌های متعدد و مفید در اختیار آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاورین و کارشناسان توسعه صنعت گردشگری و سایر متخصصین این حوزه جهانی قرار می‌دهد و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت گردشگری در بازار اسپانیا و اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا به‌شمار می‌آید.

به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی چهل و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که با شعار "ما گردشگر هستیم به دنیا اهمیت می دهیم" برگزار شد، کنفرانس‌ها و سمینارهایی را به‌ منظور رفع مشکلات و توسعه صنعت گردشگری و تعامل کشورها برگزار کرد.

فیتور امسال از ۱۸ تا ۲۲ ژانویه 28 دی تا دوم بهمن 1401 در مرکز نمایشگاه‌های شهر مادرید برگزار شد.

 

حضور قدرتمند ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا 2023

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ