جابجایی ۱٫۵ میلیون TEU کانتیترطی ۹ ماهه سال جاری
جابجایی ۱٫۵ میلیون TEU کانتیترطی ۹ ماهه سال جاری
صنعت حمل و نقل آنلاین : مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری یک میلیون و 482هزارو 637 TEU کانتینر طی 9 ماهه امسال در بندر شهیدرجایی خبر داد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۴۸۲هزارو ۶۳۷ TEU کانتینر طی ۹ ماهه امسال در بندر شهیدرجایی خبر داد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین: “حسین عباس‌نژاد” با ارایه تازه‌ترین آمار از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع رقمی بالغ بر یک میلیون و ۴۸۲هزارو ۶۳۷ TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۱۱ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۱۶ هزار و ۵۲۱ TEU مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده است.

 

نقش لجستیکی و پررنگ ایران در ترانزیت بین ­المللی

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بستر مناسبی برای سرمایه گذاران است

 

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر ۲۱۹ هزار و ۵۷۳ TEU کانتینر طی ۹ ماهه امسال از طریق اصلی‌ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

عباس‌نژاد میزان جابجایی کانتینر حامل کالاهای صادراتی طی این مدت را ۲۷۸ هزار و ۴۴۶  TEU کانتینر اعلام کرد و افزود: در این مدت نیز ۴۶۱ هزار و ۵۷۱ TEU کانتینر وارد بندر شهید رجایی شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری با بیان اینکه ترانزیت کانتینری در این بندر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش یافته است، بیان کرد: ترانزیت کانتینری برنامه‌های دریایی در این بازه زمانی به ۲۱۶ هزار و ۵۲۱ TEU کانتینر رسیده است.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان