جابجایی 1.5 میلیون TEU کانتیترطی 9 ماهه سال جاری

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری یک میلیون و 482هزارو 637 TEU کانتینر طی 9 ماهه امسال در بندر شهیدرجایی خبر داد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین: “حسین عباس‌نژاد” با ارایه تازه‌ترین آمار از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی 9 ماهه سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع رقمی بالغ بر یک میلیون و 482هزارو 637 TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع یک میلیون و 176 هزار و 111 TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، 216 هزار و 521 TEU مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده است.

 

نقش لجستیکی و پررنگ ایران در ترانزیت بین ­المللی

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بستر مناسبی برای سرمایه گذاران است

 

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر 219 هزار و 573 TEU کانتینر طی 9 ماهه امسال از طریق اصلی‌ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

عباس‌نژاد میزان جابجایی کانتینر حامل کالاهای صادراتی طی این مدت را 278 هزار و 446  TEU کانتینر اعلام کرد و افزود: در این مدت نیز 461 هزار و 571 TEU کانتینر وارد بندر شهید رجایی شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری با بیان اینکه ترانزيت كانتينري در این بندر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزايش یافته است، بیان کرد: ترانزیت كانتینری برنامه‌های دریایی در این بازه زمانی به 216 هزار و 521 TEU كانتینر رسیده است.

 

مطالب رپورتاژ