تبدیل بنادر جنوبی کشور به بنادر نسل سوم
تبدیل بنادر جنوبی کشور به بنادر نسل سوم
صنعت حمل و نقل آنلاین: تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به منظور توسعه تجارت در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، جمعی از مسئولان سازمان بنادر و سرمایه گذاران در ساختمان دادمان برگزار شد

صنعت حمل و نقل آنلاین: تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به منظور توسعه تجارت در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، جمعی از مسئولان سازمان بنادر و سرمایه گذاران در ساختمان دادمان برگزار شد، بر تبدیل بنادر جنوبی کشور به بنادر نسل سوم تاکید شد.

تبدیل بنادر شهید رجایی و سایر بنادر کشور به بنادر نسل سوم

به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین، وزیر راه و شهرسازی ویژگی نسل بنادر را علاوه بر تولید بار، فرصت پردازش و ایجاد ارزش افزوده عنوان کرد و افزود: با تبدیل بنادر شهید رجایی و سایر بنادر کشور به بنادر نسل سوم، در تلاش هستیم تا سهم بازار ایران را در قیمت تمام شده کالاها کاهش دهیم و در عین حال با ایجاد جذابیت های اقتصادی و تجاری، در صدد ایجاد رقابت در بنادر کشور و ایجاد صادرات پایدار هستیم که اینکار با تلاش های فراوان در بندر شهید رجایی در حال انجام است.

در این تفاهم‌نامه‌ها که مدت آنها حداکثر سه سال برای تحقق اهداف در نظر گرفته شده است، شرکت باما برای ایجاد کارخانجات روی، سرب و منگنز، گروه صنعتی انتخاب الکترونیک به منظور احداث کارخانجات لوازم خانگی، شرکت خدمات بندر و دریایی کیهان به منظور ایجاد صنایع مختلف، شرکت آرمان نهاوند به منظور ایجاد پالایشگاه و شرکت لین از کشور چین به منظور ایجاد کارخانه کانتینرسازی با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

همچنین، تفاهم‌نامه‌ای نیز بین سازمان بنادر و دریانوردی با شرکت کارگزاری بانک ملی برای پشتیبانی مالی و تامین مالی پروژه‌ها به امضا رسید.

همکاری سازمان بنادر و دریانوردی با چهار شرکت داخلی و یک شرکت چینی برای سرمایه‌گذاری در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی، در خصوص اهداف این تفاهم‌نامه و سرمایه‌گذاری‌ها بوده است. یکی از اهدافی که در این امضای تفاهم نامه دنبال می‌شود تسهیل در قدرت لجستیکی و تبدیل بنادر به بنادر نسل سوم است که در این راه گام‌های مهمی برداشته شده است.

طرح‌های توسعه تجارت

اسلامی در ادامه بیان کرد: هم اکنون ۲۴۰۰ هکتار اراضی جدید به بندر شهید رجایی ملحق شده است تا طرح‌های توسعه تجارت در درون این بندر ایجاد شود و این گام مهمی است که با امضای تفاهم‌نامه و با حدود ۲۵ هزار میلیاردتومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی سرمایه گذاری در اراضی پس کرانه بندر شهیدرجایی را در پنج رشته فعالیتی در حوزه های ساخت کانتینر، ایجاد کارخانجات روی، سرب و منگنز، احداث کارخانه های تولید لوازم خانگی و ایجاد پالایشگاه برشمرد.

اهمیت سرمایه گذاری ها در اراضی پس کرانه شهید رجایی شامل ایجاد ۲۰ هزار اشتغال

این تفاهم نامه ها بر موضوع دانش بینان بودن و رقابتی کردن فعالیت ها تمرکز دارد.

بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها نیز خارجی است و عمده هدف آنها بازارهای صادارتی است که در هنگام امضای تفاهم نامه نیز بر تسهیل و تسریع در این امر، تاکید شد.

در استان نیز هماهنگی های لازم برای تسهیل گری توسط استاندار و مسئولان استانی ایجاد شده است.

زمانبندی اجرای این طرح های سرمایه گذاری ها حداکثر سه سال است که باید به نتیجه برسند.

توسعه تجارت در بنادر دیگر در در دست اجرا است

مجموع ظرفیت‌های بنادر در حال حاضر ۲۸۰ میلیون تن است که باید این میزان به حداقل دو برابر ظرفیت در  مدت زمان پنج ساله برسد.

در نظر است تا ظرفیت بنادر سواحل مکران به ۲۲۰ میلیون تن برسد.

در طرح جامع لجستیک و حمل و نقل کشور، سه شهر لجستیکی، شامل چابهار، بندر عباس و ماهشهر مصوب شد.

بنابراین این سه قطب صنعتی- تجاری بزرگ، و سه بندر قدرتمند می تواند پیستون حرکتی انرژی ساز و قدرت آفرینی باشد که سرمایه گذاری و توسعه را رو به جلو هدایت کند و با اعتمادسازی تلاش می‌کند تا سرمایه گذاران بتوانند بیشتر و بیشتر در بنادر کشور، سرمایه گذاری کنند.

 

  • نویسنده : الهام زرقانی
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین