بزرگترین ظرفیت‌های انبار غلات کشور در بندر امام خمینی(ره)
بزرگترین ظرفیت‌های انبار غلات کشور در بندر امام خمینی(ره)
صنعت حمل و نقل آنلاین: وزیر راه و شهرسازی، ظرفیت ذخیره و نگهداری کالا در بندرامام(ره) را قابل رقابت با بنادر مهم دنیا معرفی کرد و این امر را در اقتصاد کشور حائز اهمیت دانست.

صنعت حمل و نقل آنلاین: وزیر راه و شهرسازی، ظرفیت ذخیره و نگهداری کالا در بندرامام(ره) را قابل رقابت با بنادر مهم دنیا معرفی کرد و این امر را در اقتصاد کشور حائز اهمیت دانست.

بندر امام خمینی (ره) با بنادر مهم دنیا در ذخیره نگهداری کالا رقابت می‌کند

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، محمد اسلامی در حاشیه‌ مراسم  بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ١٨پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری که به ارزش ١۵ هزار و ٧٨٨ میلیارد ریال در زمینه‌های ایجاد ارزش افزوده، صنایع تبدیلی، ارتقای ظرفیت بندری و ایمنی انجام شد، بیان کرد:

برای تأمین اعتبار پروژه‌هایی که امروز عملیات اجرایی آنها شروع می‌شود، حدود ۲هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که نیمی از آن توسط دولت و مابقی توسط بخش خصوصی انجام شده است.

سیاست جاری دولت ایجاد ظرفیت صنعتی و تولیدی در بنادر برای تولید بار، افزایش آن و صادرات است؛ همچنین بخش دیگری از سیاست‌ها، پذیرش برای تخلیه و بارگیری به ویژه برای موادغذایی و دانه‌های روغنی با هدف امنیت و سلامت غذایی بیشتر و تسریع در تخلیه و بارگیری است.

بزرگترین ظرفیت‌های انبار غلات کشور

اسلامی درباره پروژه احداث پایانه مکانیزه غلات شماره ٣ بندرامام (ره) بیان داشت: در یکی از پروژه ها حدود ۴۸۰ هزار تن ظرفیت سیلوی غله طراحی شده که ۲۴۰ هزار تن آن امروز افتتاح و مابقی در فاز بعدی افتتاح می‌شود، این پروژه به عنوان یکی از بزرگترین ظرفیت‌های انبار غلات کشور محسوب می‌شود که در دنیا قابل رقابت است.

وی در تبیین اهمیت سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم که در بنادر هم دنبال می‌شود، بدین جهت سرمایه‌گذاری در زنجیره تأمین که هم توان تولید داخل و هم صادرات را داشته باشد بدون آنکه ضایعاتی از خود به جای گذارد هم اکنون در بندر امام(ره)  ایجاد شده است.

اسلامی با اشاره به لایروبی کانال دسترسی خور موسی، تصریح کرد: لایروبی خورموسی اهمیت بسیار زیادی دارد است؛ لذا عملیات اجرایی این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود تا کشتی‌ها با تناژ بالا بتوانند در این آبراه حرکت کنند.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: تعمیرات اساسی اسکله‌ها و ایجاد اسکله‌های ایمن و توسعه انبارها برای پشتیبانی از نیاز مردم جزو برنامه‌های دولت است به هرترتیب بندر امام(ره) سهم بزرگی در جابه جایی کالاهای اساسی دارد و هم اکنون حدود ۳ میلیون تن کالای اساسی در این بندر در حال تخلیه و بارگیری است و یا در انبارها وجود دارد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی