بارگیری ۴۰هزار تن کالای صادراتی در کمتر از ۸ روز

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: برای نخستین بار در ۱۲ سال گذشته، ۳ فروند کشتی بالای ۴۰ هزار تن با هدف فعالیت ‌های صادراتی در بندرشهید باهنر پهلوگیری کردند.
به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، حمیدرضا محمد حسینی تختی اظهارداشت: با شروع عملیات بارگیری همزمان  این ۳ کشتی اقیانوس پیما با طول بیش از ۲۰۰ متر در بندر شهید باهنر انواع کالاها از جمله آهن آلات، محصولات ساختمانی، مواد غذایی و مواد معدنی صادر می شود.
وی ادامه داد: فعالیت دیگر شناورها از جمله شناورهای سنتی حامل میوه و تره بار صادراتی، لندینگ کرافت‌های حامل کانتینر یخچالی و تانکرهای نفتی حامل فرآورده‌های نفتی صادراتی در این بندر نیز استمرار دارد.
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت:  در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ بندر شهید باهنر با بارگیری یک فروند کشتی حامل کالای صادراتی با آبخور ۱۱,۲۰ متر به صورت موفقیت آمیز خارج شد.
محمدحسینی گفت: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی صادرات ۴۰ هزار تن کالا در کمتر از ۸ روز رقم زده شده است.
بندر شهید باهنر از بنادر چند منظوره قدیمی هرمزگان و سومین بندر ترانزیتی کشور است که پس از بندرهای شهید رجایی و امام خمینی(ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور دارد.

تازه‌های کسب و کار

از چانه‌زنی تا مطالبه‌گری

این روزها که آقای مسعود پزشکیان و شورای راهبردی ایشان به سرپرستی جواد ظریف در تکاپوی انتخاب وزرا هستند، سهم‌خواهی و لابی‌گری به شکل‌های مختلف