میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا
الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز

الهام زرقانی شیراز خبرنگار گروه رسانه‌ای ترابر " صنعت حمل و نقل آنلاین- ماهنامه صنعت حمل و نقل- ماهنامه سفر و Explore Iran "

الزام در تحقق سهم 20 درصدی جابه‌جایی مسافر و 30 درصدی بار

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از مدیران گذشته شرکت راه آهن ج.ا.ا و تلاش صد ساله در این حوزه حمل و نقل ریلی را مهمترین مد حمل و نقل دانست و توسعه کریدورهای ریلی بین‌المللی را از اولویت‌ها دانست.

به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین، سید میعاد صالحی، مدیرعامل جدید شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت راه‌آهن، از اعتماد دولت به جوانان قدردانی کرد و از برنامه‌ریزی برای برداشتن گام‌های مهم برای توسعه حمل‌ونقل ریلی خبر داد و گفت:

اگر به‌دنبال تحقق اهداف برنامه ششم توسعه برای به دست آوردن سهم ۲۰ درصدی از جابه‌جایی مسافر و ۳۰ درصدی از حمل بار توسط حمل‌ونقل ریلی هستیم باید الزامات این مهم فراهم شده و موانع موجود رفع شود.

در همین رابطه تلاش خواهیم کرد با همت مضاعف دست در دست هم دهیم تا کریدورهای ریلی فعال شود.

 

فعال کردن کریدورهای بین‌المللی

 

صالحی به افزایش ارتباطات ریلی با کشورهای منطقه و جهان از برنامه‌ریزی برای فعال کردن کریدورهای ترانزیتی ریلی تاکید کرد و در ادامه بیان کرد: توجه ویژه‌ای به تولید داخل و حمایت از آن داریم اما کمبودها را از شیوه‌های دیگر تامین خواهیم کرد. معتقدیم توسعه اقتصادی کشور  از مسیر توسعه حمل‌و‌نقل محقق می‌شود و مهمترین مد حمل‌ونقل نیز حمل‌و‌نقل ریلی است.

تأمین مالی از مسیرهای مختلف، جذب سرمایه خارجی و فعال‌سازی کریدورهای بین‌المللی در دستور کار قرار دارد.

در برخی مناطق کشور چشمه‌های بار مهمی با بازدهی بالا وجود دارد که می‌توانیم با ساخت ۱۰ کیلومتر ریل این چشمه‌ها را به شبکه سراسری کشور متصل کنیم.

از موارد مهم دیگر مشکلات استخدامی و حقوق و دستمزد کارکنان راه‌آهن است که مرتفع خواهد شد.

 

الزام در تحقق سهم 20 درصدی جابه‌جایی مسافر و 30 درصدی بار

میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر