افزایش ۷۰ درصدی تردد روزانه بین استانی در تعطیلات عید فطر امسال
افزایش ۷۰ درصدی تردد روزانه بین استانی در تعطیلات عید فطر امسال
صنعت حمل و نقل آنلاین: بر اساس بررسی الگوی تردد سال‌های گذشته پیش بینی می شود در روزهای منتهی به عیدفطر امسال تردد در جاده‌های کشور ۷۰ درصد افزایش داشته باشند.

صنعت حمل و نقل آنلاین: بر اساس بررسی الگوی تردد سال‌های گذشته پیش بینی می شود در روزهای منتهی به عیدفطر امسال تردد در جاده‌های کشور ۷۰ درصد افزایش داشته باشند.

 

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان در خصوص پیش‌بینی میانگین تردد روزانه بین استانی در ایام تعطیلات عید فطر امسال گفت: پیش بینی می شود در این ایام روزانه به طور میانگین یک میلیون و ۷۷۰ هزار تا دو میلیون و ۲۲۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های بین شهری کشور تردد داشته باشد که میانگین تردد روزانه بین استانی در عید فطر امسال به طور متوسط بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تردد خواهد بود.

وی با اشاره به تردد سال‌های اخیر در عید فطر افزود: بیشترین تردد مربوط به سال ۱۳۹۸ با بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد وسایل نقلیه و کمترین میزان تردد مربوط به تعطیلات عید فطر سال ۱۴۰۰ به دلیل اعمال محدودیت تردد های بین استانی به دلیل شیوع ویروس کرونا ثبت شده است.

آشوری در خصوص پیش بینی تردد در ایام تعطیلات عید فطر امسال بیان کرد: با توجه به قرارگیری تعطیلات عید سعید فطر در روزهای دوشنبه و سه شنبه مصادف با ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ موج سفرها از روزهای پایانی هفته آخر ماه رمضان آغاز خواهد شد.اوج تردد سفرهای رفت مربوط به روزهای جمعه، یکشنبه و دوشنبه ۹، ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت خواهد بود، همچنین اوج تردد سفرهای رفت بین ساعت ۱۷ تا ۲۱ روز جمعه و یکشنبه و بین ساعت ۱۴ تا ۲۰ دوشنبه روز عید فطر خواهد بود.

آشوری در خصوص سفرهای بازگشت مسافران بیان کرد: اوج سفرهای بازگشت مربوط به ساعت ۱۷ تا ۲۲ روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت خواهد بود.

آشوری با اشاره به تغییرات تردد بین استانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزود: تردد ها در عید فطر امسال نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، ۵۳ تا ۹۰ درصد و نسبت به سال ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۲۰ تا ۴۹ درصد و یک تا ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت.
مدیر مرکز مدیریت راه‌هابیان کرد: بیشینه خروج از استان‌های تهران و البرز در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت به مقاصد استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، اردبیل، خراسان رضوی و اصفهان انجام می‌شود.

آشوری در خصوص تردد در محورهای چالوس هراز و آزادراه قزوین- رشت گفت: اوج سفرها در مسیر به سمت چالوس در روز ۱۱ اردیبهشت اتفاق خواهد افتاد، در محور هراز نیز از رودهن به سمت آمل افزایش سفرها از روز جمعه ۹ اردیبهشت خواهد بود، انتظار می رود در روز ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت در ساعات اوج تردد در مقطع هزارچم محور چالوس و برخی مقاطع رودهن به آمل وضعیت ترافیک سنگین و نیمه سنگین باشد و احتمال وقوع قفل ترافیکی به خصوص در مقاطع با یک خط عبور وجود دارد، همچنین افزایش قابل توجه میزان تردد در محور قزوین- رشت در روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش بینی می شود.

  • منبع خبر : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای