ژاپنی‎ها بزرگترین متقاضی ساخت کشتی
ژاپنی‎ها بزرگترین متقاضی ساخت کشتی

ژاپنی‎ها امسال در سفارش کشتی از همتایان چینی خود پیشی گرفتند و در صدر مالکان دارای بیشترین تعداد سفارش ساخت ایستادند. موسسه Clarksons Research  در گزارشی اعلام کرد: گرچه کشتی‎داران ژاپن چه کشتی‎داران ژاپن هم اکنون با داشتن ۱۶۴٫۲ میلیون تن کشتی دومین ناوگان بزرگ جهان را در اختیار دارند، اما در میان تمام مالکان […]

ژاپنی‎ها امسال در سفارش کشتی از همتایان چینی خود پیشی گرفتند و در صدر مالکان دارای بیشترین تعداد سفارش ساخت ایستادند.

موسسه Clarksons Research  در گزارشی اعلام کرد: گرچه کشتی‎داران ژاپن چه کشتی‎داران ژاپن هم اکنون با داشتن ۱۶۴٫۲ میلیون تن کشتی دومین ناوگان بزرگ جهان را در اختیار دارند، اما در میان تمام مالکان جهان دارنده بیشترین تعداد سفارش ساخت کشتی هستند.

براساس این گزارش ژاپنی‎ها امسال در سفارش کشتی از همتایان چینی خود پیشی گرفتند و در صدر مالکان دارای بیشترین تعداد سفارش کشتی ایستادند.مالکان کشتی ژاپنی هم اکنون  ۴۸۸ فروند کشتی به وزن ۲۸٫۲ میلیون تن را در دست ساخت دارند.

به دنبال رکود اقتصاد جهانی سال ۲۰۰۸ میلادی و افزایش تعداد سفارش کشتی ها، سفارش ساخت کشتی در آن سال به بالاترین سطح خود یعنی ۴۱۶٫۶ میلیون تن رسید. در آن زمان یونانی‎ها بیشترین تعداد سفارش را داشتند و به دنبال آنها مالکان آلمانی قرار گرفته بودند.

در آغاز سال ۲۰۱۱ میلادی این مالکان چینی بودند که جایگاه دوم در سفارش کشتی را به خود اختصاص دادند تا اینکه در سال گذشته چینی ها توانستند رتبه نخست را در بیشترین سفارش ساخت کشتی به خود اختصاص دهند و یونان را پس بزنند.

در دسامبر ۲۰۱۶ این ژاپنی ها بودند که گوی سبقت را در سفارش کشتی از چینی ها ربودند. عمده سفارش ژاپنی ها کشتی‎های فله‎بر است که عموما به کشتی سازان داخلی سفارش داده شده اند.