رفع مشکل عبور وسایط نقلیه ترانزیتی با بهره برداری از مسیر جایگزین ارتباطی ایران به ارمنستان
رفع مشکل عبور وسایط نقلیه ترانزیتی با بهره برداری از مسیر جایگزین ارتباطی ایران به ارمنستان
صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزير راه و شهرسازي در سفر به ارمنستان خبر از بهره برداری از مسیری جایگزین در آینده نزدیک به منظور تسهيل تردد در كريدور شمال- جنوب و عبور وسايل نقليه ترانزیتی داد و پيشنهاد تكميل بخش جنوبي اين كريدور با استفاده از توان فني و اجرايي مهندسين ايراني مورد استقبال قرار گرفت و در حال بررسي است.

صنعت حمل و نقل آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به ارمنستان خبر از بهره برداری از مسیری جایگزین در آینده نزدیک به منظور تسهیل تردد در کریدور شمال- جنوب و عبور وسایل نقلیه ترانزیتی داد و پیشنهاد تکمیل بخش جنوبی این کریدور با استفاده از توان فنی و اجرایی مهندسین ایرانی مورد استقبال قرار گرفت و در حال بررسی است.

به گزارش صنعت حمل و نقل  آنلاین، خیراله خادمی به همراه یک تیم فنی و مهندسی به منظور مشارکت در تکمیل جاده تاتو به عنوان مسیر مستقیم ایران به ارمنستان به این کشور سفر کرد و از تکمیل راه‌های ارتباطی ایران در کریدور شمال- جنوب در نشست‌های تخصصی با وزیر و معاونین زیرساخت‌های این کشور خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از این سفر را تحکیم روابط و همکاری در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل دو کشور دانست و گفت:‌ با توجه به مشکلات پیش آمده برای تردد وسائط نقلیه ترانزیتی در این محور ساخت مسیر جایگزین در کریدور شمال- جنوب طی نشست‌های تخصصی با مسئولان این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خادمی بازدید میدانی از محورهای ارتباطی این کشور را یکی از برنامه‌های این سفر اعلام کرد و افزود: طبق برنامه زمان‌بندی مقرر شد یک مسیر جایگزین در آینده نزدیک با تکمیل روسازی مورد بهره‌برداری قرار گیرد و رفع گردنه‌ها و نقاط حادثه‌خیز در این محور نیز همزمان پیگیری و اجرا شود.
وی حفظ و بهره برداری از کریدور شمال- جنوب را برای ارتباط ایران با کشورهای ارمنستان، گرجستان و قفقاز مهم دانست و اظهار داشت: هم زمان با بهره‌برداری از محور جایگزین طراحی جدید مسیر گوریس- قاپان به عنوان محور اصلی بررسی و اجرایی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل کریدور شمال- جنوب را از دیگر دستاوردهای این سفر اعلام کرد و گفت: ‌احداث بخش جنوبی این کریدور از سوی ایران پیشنهاد و مورد استقبال قرار گرفت و از آنجا که بخش شمالی آن از ایروان به سمت گرجستان از سوی کشور ارمنستان احداث شده است.

ساخت بخش جنوبی با استفاده از توان فنی و مهندسی ایرانی می‌تواند اقدام مهمی در تکمیل این کریدور و بهره‌مندی از مزایای اقتصادی آن برای ایران را به همراه داشته باشد.

  • منبع خبر : روابط عمومي شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور