بسته حمایتی سازمان بنادر برای صاحبان کالا و کشتیرانی‌ها

ارائه تشویق و تخفیف به صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از اعلام بسته حمایتی سازمان بنادر برای صاحبان کالا و کشتیرانی‌ها در هفته آینده خبر داد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد علی حسن زاده با بیان اینکه اعمال نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای دلار از سوی دولت به ۲۵ قلم کالای اساسی محدود شده است، تصریح کرد: سازمان بنادر در دریافت تعرفه‌ها تا پیش از این و تا زمانیکه مقدور بود مبنا را دلار ۴۲۰۰ تومانی گذاشته بود اما بر اساس مصوبه دولت دیگر هیچ نوع خدماتی با این نرخ ارائه نمی‌شود.

وی مبنای تازه محاسبه تعرفه‌های دلاری سازمان بنادر را نرخ‌های اعلام شده در سامانه‌های «سنا» و «نیما» اعلام کرد و افزود: بر اساس مجوز بانک مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند برای تعیین تعرفه‌ها از نرخ‌های این دو سامانه بهره ببرد اما با تاکید وزیر راه و شهرسازی قرار این است که مبنای ما نرخ سامانه «نیما» باشد که همواره از دیگر نرخ‌ها ارزان‌تر است.

حسن‌زاده با اشاره به برخی اظهار نظرها که تعرفه‌های بندری ایران پیش از این نیز نسبت به دیگر کشورها بالاتر بود و با تغییر نرخ ارز گران‌تر هم خواهد شد، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهدکه تعرفه بنادر ایران ابداً نسبت به دیگر بنادر بیشتر نیست بلکه هزینه تمام شده بنادر ما بیشتر است که آن هم به ماندگاری کالا در بنادر و هزینه دموراژ مربوط است نه تعرفه‌های بندری.

 معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با افزایش تعرفه‌های بندری با توجه به تغییر مبنای محاسبه نرخ دلار، تاکید کرد: سازمان بنادر در بندر چابهار با اعمال تخفیف‌های ۹۰ درصدی در تعرفه‌ها نشان داده است که به دنبال رونق بنادر بوده و افزایش درآمد را هدف خود نمی‌داند، بنابراین برای کمک به صاحبان کالا و کشتیرانی‌ها بسته‌های حمایتی متنوعی را طراحی کرده‌ایم.

 وی در رابطه با این بسته‌های حمایتی به مانا، گفت: با توجه به تحریم‌های تازه و نوسانات نرخ ارز سازمان بنادر و دریانوردی تصمیم گرفت که بسته‌های حمایتی را در این رابطه تعریف کند.

 به گفته حسن زاده سازمان بنادر و دریانوردی اجازه یافته برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی که با این سازمان قراداد منعقد می‌کنند، تخفیف‌ها و مشوق‌های متنوعی ارائه دهد.

 وی در این باره افزود: قبلاً تعرفه‌ها به صورت علی السویه اعمال می‌شد اما بر اساس تصمیم‌های تازه و شرایط موجود، صاحبان کالا و خطوطی که بیشترین مراوده را با بنادر داشته باشند مشمول حمایت سازمان بنادر و تخفیف در تعرفه‌ها خواهند شد.

 معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در پایان، زمان رونمایی از بسته‌های حمایتی را هفته آینده اعلام کرد و از طراحی مشوق‌هایی برای خطوط کشتیرانی خارجی خبر داد و تصریح کرد: برای حمایت از ناوگان ملی نیز بسته حمایتی جداگانه ای تعریف کرده‌ایم که آن نیز اعلام خواهد شد.

 

بسته حمایتی سازمان بنادر برای صاحبان کالا و کشتیرانی‌ها

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر