صنعت حمل و نقل آنلاین: سمینار سیاست‌ها و برنامه‌های مدیریت ایمنی راه، “مجمع جهانی راه” یا “پیارک” با حضور وزیر راه‌وشهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی و نماینده جمهوری اسلامی ایران در مجمع جهانی راه، دبیر کل سابق و ۱۵ نماینده‌‌ پیارک از کشورهای مختلف، مدیران، کارشناسان و صاحب نظران بخش راه و حمل‌ونقل جاده‌ای […]

صنعت حمل و نقل آنلاین: سمینار سیاست‌ها و برنامه‌های مدیریت ایمنی راه، “مجمع جهانی راه” یا “پیارک” با حضور وزیر راه‌وشهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی و نماینده جمهوری اسلامی ایران در مجمع جهانی راه، دبیر کل سابق و ۱۵ نماینده‌‌ پیارک از کشورهای مختلف، مدیران، کارشناسان و صاحب نظران بخش راه و حمل‌ونقل جاده‌ای از ۴ و ۵ آذرماه در تهران برگزارشد.

عباس آخوندی وزیر راه‌وشهرسازی در این سمینار، ضمن ابراز همدردی با هموطنان زلزله‌زده در استان کرمانشاه و اظهار امیدواری آبادانی مجدد مناطق زلزله‌زده، همچنین خیرمقدم به شرکت‌کنندگان خارجی و مدعوین این همایش در سخنان خود اظهار کرد: مبحث ایمنی راه‌ها یک موضوع جهانی است که همه کشورها از جمله کشور ما با آن روبرو هستند. آمار ۳/۱ میلیون کشته ناشی از سوانح جاده‌ای در سال و بالغ بر۲۰ میلیون نفر مجروح در سطح جهان رقم قابل توجهی است. به گونه‌ای که از سوی سازمان ملل متحد دهه حاضر به عنوان دهه اقدام برای ایمنی جاده‌ای معرفی شد.

وی افزود: خوشبختانه در کشور ما نیز این موضوع به موقع مورد توجه قرار گرفت و راهبردهای ایمنی راه‌ها بر اساس یافته‌های جهانی تنظیم شده و به تصویب کمیسیون ایمنی راه‌ها رسیده است و تمام دست‌اندرکاران در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف در این پنج راهبرد اصلی که درباره مدیریت جاده‌ها،‌ خودروهای ایمن‌تر، کاربران ایمن‌تر و بحث اعمال قانون و اقدامات امدادی است، فعالیت می‌کنند.

وزیر راه‌وشهرسازی با بیان این که کمیسیون ایمنی راه‌ها هر ماه به طور مرتب تشکیل می‌شود افزود: در زمینه ایمنی راه‌ها، پنج راهبرد اساسی و سیاست‌ها و برنامه‌های عملیاتی تصویب شد و حدود۸۰۰ برنامه طراحی و جهت اجرا به تصویب رسید. لیکن نکته قابل توجه این است که در هر یک از محورها، در دو سطح ساختاری و رفتاری قابل تعریف است و در حال حاضر در کشور در موقعیتی هستیم که نیاز به اصلاح ساختاری داریم و اساسا ساختارها باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد که نمونه آن را می‌توان در هدایت ساختار مدیریت جاده‌ای به سمت جاده‌های هوشمند مشاهده کرد. در عمل کار پیچیده‌ای است و نیازمند هماهنگی و تعامل چندین دستگاه اجرایی است.

آخوندی با بیان این که با افزایش تعداد خودروها، سطح دیگری از مدیریت جاده‌ای مورد نیاز است افزود: برای افزایش ایمنی جاده‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط باید به صورت یکپارچه عمل کنند که نیازمند طراحی سازمانی و به‌کارگیری ابزارهای قانونی است. بنابراین نیاز به یک اجماع ملی، راهبری ملی و پشتیبانی ملی در کشور است که در سطح ملی دستگاه‌های مختلف هماهنگی و تعامل لازم را داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد با انجام گفت‌وگوهای مکرر در سطح کمیسیون ایمنی راه‌ها بین مجلس شورای اسلامی و افکار عمومی رسانه ملی با کمک صدا و سیما این موضوع به یک بحث ملی تبدیل شود و همه به یک اجماع ملی برسیم.

آخوندی با اشاره به بررسی انجام شده درخصوص وجود ۲ رویکرد در ایمنی راه‌ها افزود: اجرای پنج راهبرد اساسی در کشور در محیطی اجرا می‌شود که حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در آن بستر صورت می‌گیرد، که نیاز به اتفاق بزرگتری است، سهم حمل و نقل جاده‌ای و در آن، سهم حمل‌ونقل شخصی در ایران به شدت فزاینده است. یک راهبرد اساسی این است که نیاز به ۲ اقدام ملی دارد، اقدام اول کاهش سهم حمل‌ونقل جاده‌ای به نفع حمل و نقل ریلی و اقدام دوم کاهش سهم حمل‌ونقل شخصی به نفع حمل و نقل عمومی است.

وی افزود:در واقع ایمنی در این بستر اتفاق می‌افتد، جابه‌جایی بیش از ۹۰ درصد حمل‌ونقل کالا و مسافر بر روی جاده، نیاز به تحول ساختاری بنیادی‌تری را مطرح می‌کند و آن حرکت به سمت توسعه حمل‌ونقل ریلی است و در حالی که برنامه برای سهم حمل‌ونقل ریلی در ۲۰ درصد جابه‌جایی مسافر و ۳۰ درصد جابه‌جایی کالا تدوین شود نیاز به ۲۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش راه‌آهن دارد که تحقق آن نیازمند عزم همگان اعم از دولت، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها است که در سیاست‌های برنامه ششم توسعه نیز مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که کشور ما دومین سوخت ارزان جهان را دارد، اظهارکرد:از نظر قیمت تمام شده حمل و نقل خودور قابل رقابت با حمل و نقل عمومی نیست، در حال حاضر حدود ۷۵۰ هزار کامیون در کشور فعالیت دارند، طرح نوسازی ناوگان بیش از ۲۰ سال در کشور مطرح شده است که موفقیت چندانی نداشته است، دلیل آن هم ارزان بودن سوخت است و تمایلی به دریافت خودروی جدید وجود ندارد، از این رو تردد این خودروهای فرسوده در کشور مشکل ایمنی ایجاد می‌کند.

وی یادآور شد: در این سمینار ضمن تبادل تجارب موفق سایر کشورها در زمینه ایمنی جاده‌ای، باید نسبت به ایجاد تحولات ساختاری در کشور چه در محیط حمل‌ونقل و چه در زمینه پنج راهبرد اساسی مصوب کمیسیون ایمنی راه‌ها از سوی صاحبنظران و دست‌اندرکاران اندیشه و مطالعه صورت گیرد.

 

افزایش تعداد خودروهای کشور به ۳۰ میلیون تا ۱۰ سال آینده

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت ایمنی راه های کشور اظهارکرد: برای تبدیل ساختار مدیریت سنتی به مدیریت هوشمند و پیشرفته نیازمند هماهنگی و عزم ملی هستیم. وی گفت: ساختار مدیریت هوشمند ایمنی راه های کشور نیازمند یک ساختار بسیار بزرگی است که به سرمایه گذاری، آموزش و هماهنگی بین سه قوه نیاز دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: تلفات سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در راه های کشورهای مختلف جهان و مجروح شدن ۲۰ تا ۵۰ میلیون نفر در این راه ها، آمار کمی نیست و به همین دلیل سازمان های بین المللی و تمام کشورهای جهان برای کاهش این آمار از تجارب خود باید استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در مساله ایمنی راه ها پنج راهبرد اصلی مدیریت جاده ها، خودروهای ایمن، کاربران بهتر، اعمال قانون و اقدامات امدادی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، گفت: تا کنون ۸۰۰ اقدام مهم در این زمینه در کمیسیون ایمنی راه های کشور به تصویب رسیده تا بتوانیم با استفاده از تجربیات جهانی و تغییر ساختارهای مدیریتی و رفتاری ایمنی را در راه های کشور ارتقا بخشیم.
وی تاکید کرد: در صورتی که ما نتوانیم ساختار مدیریت هوشمند راه ها را در کشور مستقر کنیم میزان موفقیت ما در افزایش ایمنی راه ها بسیار کمتر خواهد بود.
آخوندی گفت: هم اکنون تعداد خودروهای کشور به ۲۰ میلیون دستگاه رسیده و استقرار ایمنی در ۲۱۵ هزار کیلومتر راه موجود در کشور نیازمند برنامه ریزی های دقیق و عزم ملی است تا بتوانیم ایمنی را در جاده های کشور تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو به تعداد خودروهای کشور اضافه می شود گفت: تا ۱۰ سال آینده تعداد خودروهای کشور به بیش از ۳۰ میلیون دستگاه می رسد و ایمنی این خودروها در راه های کشور به مدیریت هوشمند جاده نیاز دارد و تمام برنامه ریزی های ما در این زمینه باید در این راستا انجام شود.

 

 

 

کاهش ۱۱ هزار نفری تلفات رانندگی در یک دهه گذشته

داود کشاورزیان رییس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور در این همایش گفت: سرعت مجاز وسایل نقلیه در آزادراه ها از ۱۲۰ به ۱۱۰ کیلومتر برساعت و در بزرگراه ها از ۱۱۰ به۱۰۰ کیلومتر برساعت کاهش پیدا می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پیشنهاد کاهش سرعت توسط سازمان راهداری و پلیس راه کشور به کمیسیون ایمنی راه ها ارائه شده است و سرعت خودرو ها در راه های اصلی از ۹۵ به ۸۵ کیلومتر برساعت و در راه های فرعی به ۷۰ کیلومتر برساعت کاهش خواهد یافت.وی اظهارکرد: ایران در یک دهه گذشته موفق شده میزان تلفات رانندگی خود را در راه های برون و درون شهری از ۲۷ هزار نفر در سال به ۱۶ هزار نفر کاهش دهد.
کشاورزیان افزود: ۹۳ تا ۹۴ درصد کالا و مسافر در کشور توسط حمل و نقل جاده ای جا به جا می شود و این اتفاق اهمیت ایمنی راه های کشور را بیش از پیش نشان می دهد و ما درصدد هستیم به منظور کاهش تلفات رانندگی سرعت خودروها را در راههای کشور کاهش دهیم.

 

  • منبع خبر : شماره 359 مجله صنعت حمل و نقل