افزایش نرخ بلیت قطار بعد از ماه رمضان

وزیر راه و شهرسازی از تصویب افزایش متوسط ۲۲ درصدی نرخ بلیت قطارهای مسافری پس از ماه مبارک رمضان در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد با اشاره به تصمیمات گرفته‌شده در قبال نرخ بلیت حمل‌ونقل مسافر ریلی و جاده‌ای اظهار داشت: در نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، تصمیم به افزایش نرخ بلیت قطارهای مسافری برای بعد از ماه مبارک رمضان گرفته شد که مشمول تعدیل‌های زیادی است.

وی افزود: نرخ بلیت قطارهای مسافری به‌طور متوسط ۲۲ درصد افزایش می‌یابد و البته سعی شد در مسیرهایی که از تقاضای بالایی برخوردار است، متوسط افزایش قیمت رو به پایین باشد.

آدم نژاد با اشاره به نرخ بلیت اتوبوس نیز گفت: نرخ بلیت ناوگان اتوبوس ویژه (VIP) آزاد است و بر اساس عرضه و تقاضا محاسبه می‌شود؛ اما در همین رابطه افزایش نرخ بلیت اتوبوس‌های عادی نیز در هفته جاری در جلسه ستاد تنظیم بازار بررسی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: البته زمانی که حرف از آزادسازی زده می‌شود این تصور به وجود می‌آید که هیچ نظارتی بر نرخ‌ها نیست، در دنیا نرخ شناور چارچوبی دارد، اما ما در حوزه حمل‌ونقل هوایی در عرضه و تقاضا مشکل داریم، چون عرضه ما کم و تقاضا زیاد است و بالعکس در حوزه مسافر جاده‌ای عرضه زیاد و تقاضا کم است.

وی در خصوص مشکلات فعالان حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: در حوزه جاده‌ای همکاران ما در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات این بخش انجام می‌دهند اما هزینه‌های نگهداری ناوگان بسیار سنگین شده و باید برای آن فکر اساسی کرد.

آدم نژاد با بیان اینکه «به دنبال راهکارهایی برای بهبود وضعیت حمل‌ونقل جاده‌ای هستیم» گفت: مسئله کمبود روغن‌موتور ناوگان سنگین در دست پیگیری قرار دارد و مشکلات برطرف می‌شود اما مشکل اصلی قیمت بالای این محصول است که در دست بررسی قرار دارد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت از روز گذشته به‌طور رسمی زیر نظر معاونت حمل‌ونقل فعالیت خود را شروع کرده است.

 

افزایش نرخ بلیت قطار بعد از ماه رمضان

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر