صبح روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی ۱۰ کیلومتر از باند دوم محور هراز حدفاصل پل سیاه‌بیشه تا روستای ناندل به بهره‌برداری رسید. آخوندی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه افتتاح شده اظهار داشت: محور هراز کوتاه‌ترین مسیر به استان‌های شمالی و مازندران است و از این نظر جذابیت […]

صبح روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی ۱۰ کیلومتر از باند دوم محور هراز حدفاصل پل سیاه‌بیشه تا روستای ناندل به بهره‌برداری رسید.

آخوندی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه افتتاح شده اظهار داشت: محور هراز کوتاه‌ترین مسیر به استان‌های شمالی و مازندران است و از این نظر جذابیت خاصی از نظر تردد دارد. وی افزود: طی سه سال اخیر ۴ خطه کردن این محور در دستور کار قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ایجاد این مسیر با وجود یک دستگاه پل به طول ۴۲ متر، دو رشته تونل به طول هزار متر و ۸ هزار متر دیوار کار بسیار سخت و پیچیده‌ای بوده است.

وی افزود: از مجموع کل پروژه ۶۲ کیلومتری که امروز ۱۰ کیلومتر دیگر به بهره‌برداری رسید فقط ۸.۵ کیلومتر دیگر باقی‌مانده است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اولویت‌بندی‌های انجام شده برای کل پروژه مذکور در محور هراز بیان داشت: سه اولویت‌بندی در این پروژه در نظر گرفته شده است که اولویت اول حدفاصل بایجان- آمل به طول ۶۲ کیلومتر که تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهد رسید،‌ اولویت دوم حدفاصل محدوده آبشار تا لاسم به طول ۷.۵ کیلومتر شامل یک کیلومتر تونل و دیوارسازی که این نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و اولویت سوم به طول ۲۹ کیلومتر بعد از اتمام اولویت‌های اول و دوم آغاز خواهد شد. این قطعه حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد از سال ۹۵ همه کارگاه‌های خود را در آن متمرکز می‌کنیم.