85 درصد رانندگان مسافربری جاده‌ای تسهیلات کرونایی دریافت کردند

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر از اجرای بخشنامه پرداخت تسهیلات وام کرونا یی به رانندگان حمل و نقل عمومی داد. 98 هزار و263 نفر راننده حمل و نقل عمومی بخش مسافربری موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
بر اساس فرآیند تعریف شده در دریافت تسهیلات وام کرونا به رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافربری، متقاضیان در سامانه کارا ثبت نام کردند و پس از تایید شرایط تعیین شده، 115هزار و200 نفر مشمول دریافت این تسهیلات بوده و تأیید شدند که از این تعداد تاکنون بالغ بر ۹۸ هزار و ۲۶۳ نفر معادل 85 درصد رانندگان موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.
در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده به واسطه شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم نموده است.
در این راستا تعداد ۲۷۸۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافربری فعال برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که تاکنون ۱۶۳۲ شرکت موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.
حسن نیا در ادامه بیان کرد: با توجه به الزام ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تقاضای سفر، ظرفیت فعال این ناوگان کاهش یافته که به منظور جبران خسارت‌ها‌، همواره بر تسریع در پرداخت تسهیلات به رانندگان مشمول‌، تأکید می‌گردد.
گفتنی است این تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه‌های حمل و نقل مسافربری خسارت دیده به ازای هر نفر شاغل و ۶۰ میلیون ریال برای هر نفر راننده فعال بیمه شده با سود ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه در نظر گرفته شده است.

85 درصد رانندگان مسافربری جاده‌ای تسهیلات کرونایی دریافت کردند

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر