۷ شهریورماه تا ۱۹ شهریورآغاز برنامه ممیزی نظارت بر ایمنی صنعت هوانوردی ایران
۷ شهریورماه تا ۱۹ شهریورآغاز برنامه ممیزی نظارت بر ایمنی صنعت هوانوردی ایران
صنعت حمل و نقل آنلاین: سخنگوي سازمان هواپیمایی کشوری از شروع ممیزی نظارت بر ایمنی صنعت هوانوردی ایران توسط ممیزان ایکائو (USOAP-CMA) خبرداد.

صنعت حمل و نقل آنلاین: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از شروع ممیزی نظارت بر ایمنی صنعت هوانوردی ایران توسط ممیزان ایکائو (USOAP-CMA) خبرداد.

به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین میراکبر رضوی اظهارداشت: برنامه ممیزی نظارت بر ایمنی صنعت هوانوردی ایران توسط ممیزان ایکائو (USOAP CMA)، از ۷ شهریورماه جاری (برابر با ۲۹ آگوست) آغاز و تا ۱۹ شهریورماه (۱۰ سپتامبر) پایان  خواهد یافت.

 

وی افزود: ظرف مدت یاد شده، از دفاتر تخصصی نظارت بر ایمنی در حوزه هایی همچون فرودگاه­ها (AGA)، خدمات ناوبری هوائی (ANS) و بررسی سوانح و حوادث هوائی(AIG) و دو حوزه‌ی پشتیبانی شامل قوانین، مقررات و پشتیبانی حقوقی  (LEG) و ساختار سازمانی (ORG) ممیزی به عمل خواهد آمد.

 

رضوی گفت: این برنامه با نگرش پایش مستمر (Continuous Monitoring Approach-CMA)، برای تعیین میزان اثر بخشی برنامه‌های نظارت بر ایمنی مطابق با استانداردها و توصیه‌های ایکائو (ICAO SARPS) در کلیه کشورهای عضو انجام می‌شود.

 

لازم به یاد آوری است؛ آخرین ممیزی به عمل آمده از حوزه‌های دیگر سازمان هواپیمایی کشوری با همین روش در سال ۲۰۱۸ انجام شده بود.

  • منبع خبر : سازمان هواپیمایی کشوری