فرسودگی ناوگان

پراید، پرتیراژترین خودرو در مردودی انحراف از فرمان

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از رتبه نخست پراید در انحراف فرمان و گازهای آلاینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، سید نواب حسینی‌منش مدیر عامل این ستاد گفت:

نیسان و پراید بیشترین آمار مردودی در آزمون‌های مراکز معاینه فنی را از آن خود کردند.

خودروی پراید، رتبه‌ی نخست را در در این آزمون  که نشان‌دهنده‌ی جلوبندی ضعیف آن است به خود اختصاص داده است.

از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از 2 میلیون و 400 هزار خودرو برای دریافت برگه معاینه فنی به مراکز 14گانه تهران مراجعه کرده‌اند.

حسینی‌منش در این خصوص گفت:

27.7 درصد مراجعات به مراکز  معاینه فنی شهر تهران، پراید است.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت:

متاسفانه باید بگویم 9 درصد از خودروهای پراید مراجعه‌کننده بیش از یک ایراد داشته‌اند که بر اساس آمار پس از انحراف فرمان، درصد مردودی پرایدهای مدل 84 به بالا از تست آلایندگی  17 درصد و میزان آلایندگی خودروی پراید مدل 84 به پایین 48 درصد است.

به گفته حسینی‌منش، مردودی پرایدها در تست ناهم‌راستایی چرخ‌ها 10.5 درصد، در تست ترمز 6 درصد و در تست کمک‌فنر 5.7 درصد است.

وی به اظهارات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مبنی بر اینکه که از سال ۹۹ شماره‌گذاری خودرو سواری پراید متوقف می‌شود اشاره کرد و گفت:

آمار ارائه‌شده از سوی پلیس راهور، از ۳۴ درصد از جان‌باختگان و مجروحان حوادث رانندگی با پراید بوده‌اند که بیشتر به دلیل نقص انحراف فرمان و ترمز است.

حسینی‌منش در خصوص عمر بالای پراید گفت: اولین پراید در سال 1988 در شرکت فورد آمریکا تولید شد که پس از یک سال به دلیل غیراستاندارد بودن،

خط تولید آن به کره فروخته شد، آن‌ها نیز 2 سال پس از تولید باز هم به دلیل غیراستاندارد بودن این خودرو، خط تولیدش را به ایران فروختند.

این درحالی است که در ایران به‌رغم تمام اظهارات کارشناسی در غیراستاندارد بودن این خودرو بیش از 30 سال است که تولید می‌شود.

پراید، پرتیراژترین خودرو در مردودی انحراف از فرمان

فرسودگی ناوگان

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ