قطار تهران-آنکارا آغار به کار کرد

قطار تهران آنکارا با حضور مدیرعامل راه‌آهن، مدیران شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی کشور و سفیر ترکیه در تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش ماهنامه صنعت حمل و نقل، این قطار مسافری ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه روز ۱۶ مرداد ماه سال جاری ایستگاه راه آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.
طبق برنامه مقررشده این قطار مسافری، چهارشنبه هرهفته از ایستگاه راه آهن تهران عازم آنکارا می شود و قیمت بلیت آن ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شده است.
قطار مسافری تهران – آنکارا پس از ترک تهران عازم تبریز می شود و با عبور از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران – ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه ای عازم آنکارا می شوند.
زمان سیر این قطار مسافری در مسیر تهران – آنکارا حدود ۶۰ ساعت است و طبق هماهنگی های انجام شده بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مسئولان شرکت راه آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می کند و پس از آن قطارهای ترکیه مسافران را از آن سوی دریاچه وان به آنکارا انتقال می دهند.

 لازم به ذکر است که تهیه بلیت قطار تهران – آنکارا از طریق دفاتر مجاز فروش و یا به صورت اینترنتی و یا با برقراری تماس با سامانه صدای مسافر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ امکان پذیر است.

طبق برنامه اعلام شده از سوی راه آهن، قطار مسافری تهران – آنکارا صبح روز شنبه هر هفته ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی، وارد ایستگاه راه آهن آنکارا می شود.
شایان ذکر است، سیر قطارهای مسافری در مسیر تهران – آنکارا و تهران – وان متعاقب دیدار«سعید رسولی» مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با «علی احسان اویگون»، همتای ترک خود در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران – وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و شب گذشته قطار تهران – آنکارا سیر خود را در این مسیر آغاز کرد.
سعید رسولی مدیرعامل راه آهن در مراسم راه اندازی قطار تهران-آنکارا با بیان اینکه باید علاوه بر افزایش کمی، سطح کیفی را در حوزه مسافری ارتقا دهیم گفت: از چند ماه گذشته اعزام قطار‌های مسافری تهران وان را داشتیم و در حال حاضر هم اولین قطار تهران-آنکارا راه اندازی شد. 
وی ادامه داد: رایزنی‌های دو جانبه و چند جانبه‌ای جهت تسهیل در جابه جایی بار و مسافر بین دو کشور صورت گرفته و افزایش ترانزیت کالا و همچنین توسعه کریدور‌های ترانزیتی در دستور کار قرار گرفته است.
رسولی بیان کرد: در حوزه مسافری، همکاری های مشترکی با کشور همسایه ترکیه شروع کرده ایم به همین منظور قطار ترانزیتی تهران-وان از اردیبهشت ماه امسال راه اندازی شده است.
مدیرعامل راه آهن با اشاره به راه اندازی قطار گردشگری گفت: حرکت قطار‌های گردشگری را با همکاری دولت و وزیر گردشگری کشور ترکیه هماهنگ کرده ایم که به زودی کار‌های اجرایی آن انجام و راه اندازی می‌شود؛ ما امیدواریم این زمینه فراهم شود که مردم از اماکن تاریخی و مناطق طبیعی استفاده کنند.
خبرنگار: الهام زرقانی

قطار تهران-آنکارا آغار به کار کرد

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر