شرکت جگوار از نخستین خودروی برقی این شرکت به نام اس یو وی آی-پیس رونمایی می کند
شرکت جگوار از نخستین خودروی برقی این شرکت به نام اس یو وی آی-پیس رونمایی می کند

به گفته فوربز جگوار آخرین کمپانی خودروسازی است که از ساخت خودروهای برقی در آینده خبر می دهند. مدل آی-پیس ماشینی با ظرفیت ۵ مسافر است که می تواند ۲۲۰ مایل با باتری شارژی خود حرکت کند، خودرویی که همتای خود یعنی مدل ایکس تسلا را به چالش می کشد. طراح این خودرو می گوید […]

خودروی برقی

خودروی برقی

به گفته فوربز جگوار آخرین کمپانی خودروسازی است که از ساخت خودروهای برقی در آینده خبر می دهند.

مدل آی-پیس ماشینی با ظرفیت ۵ مسافر است که می تواند ۲۲۰ مایل با باتری شارژی خود حرکت کند، خودرویی که همتای خود یعنی مدل ایکس تسلا را به چالش می کشد.

طراح این خودرو می گوید جایگزینی سیستم برقی با طراحی رایج موتور ماشین از این مزیت برخوردار است که فضای کمتری را در خودرو اشغال می کند، در نتیجه فضای داخلی اتاق بزرگ تر خواهد بود و از همه مهم تر اثرات محیطی این نوع ماشین ها کمتر است.

در حال حاضر میزان فروش ماشین های برقی در امریکا کمتر از ۱ درصد کل بازار خودرو را به خود اختصاصا می دهد. با این حال شرکت جگوار و دیگر شرکت های خودروسازی چندین مدل از خودروهای برقی را تا چند ماه آینده به بازار عرضه خواهند کرد که با توجه به کاهش قیمت باتری و استانداردهای سخت گیرانه مصرف کارآمد سوخت در آینده نزدیک انتظار می رود نگاه بازار نسبت به خودروهای برقی تغییر کند.