ترانزیت دام: پرظرفیت اما مغفول مانده
ترانزیت دام: پرظرفیت اما مغفول مانده

درخواست کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جهت ترانزیت دام از ایران و حتی خرید دام ایرانی از نژادهای سنجابی و قشقایی بسیار بالا است ولی عمده ترین مشکل در این زمینه عدم هماهنگی بین مقامات ذیربط و کمبود تریلر های مخصوص حمل دام در کشور است به طوری که ما برای ترانزیت دام از مبادی […]

درخواست کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جهت ترانزیت دام از ایران و حتی خرید دام ایرانی از نژادهای سنجابی و قشقایی بسیار بالا است ولی عمده ترین مشکل در این زمینه عدم هماهنگی بین مقامات ذیربط و کمبود تریلر های مخصوص حمل دام در کشور است به طوری که ما برای ترانزیت دام از مبادی ترکیه گرجستان و ارمنستان به قطر مجبور هستیم از کشنده های کشورهای ترکیه و گرجستان استفاده کنیم.


محمد مرادی نسب مدیرعامل شرکت افسانه تجارت جنوب با اعلام این مطلب به صنعت حمل و نقل انلاین گفت: گوسفند در ارمنستان پس از رسیدن به وزن مطلوب که همان حدود ۴۰ کیلوگرم است مراحل قرنطینه را طبق قوانین کشورهای مبدا و مقصد طی می‌کند که معمولا این بازه زمانی ۱۵ روز به طول می‌انجامد گوسفند حتما باید نرینه و دنبه دار باشد.

شرکت افسانه تجارت جنوب هم‌اکنون‌ترانزیت ۴۵ هزار راس دام را از ارمنستان به قطر برعهده دارد. این احشام با ناوگان  خارجی و هواپیمایی قطر از مسیر ایران ترانزیت می‌شود.

  • نویسنده : صنعت حمل و نقل آنلاین
  • منبع خبر : صنعت حمل و نقل آنلاین