خسارت کرونا به بخش حمل و نقل کشور!

صنعت حمل و نقل آنلاین: مدیرکل حمل و نقل مسافری گفت: کرونا ۳ هزار میلیارد تومان به بخش حمل و نقل عمومی، یک‌هزار میلیارد تومان به بخش‌های غیر مستقیم و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به بخش حمل و نقل مسافر خسارت وارده کرده است.

داریوش باقرجوان در جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای مسافر در بوشهر با تاکید بر تامین لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در ادامه عنوان کرد: در نیمه نخست امسال 567 هزار حلقه لاستیک در کشور با نرخ ارز یارانه‌ای توزیع شده و 260 هزار حلقه لاستیک دیگر موجود است.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از ورود لاستیک‌های ناوگان حمل و نقل با نرخ ارز یارانه‌ای به گمرکات خبر داد و بیان کرد: با دستور وزیر راه و شهرسازی  300 هزار حلقه لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای که در حال ورود به گمرکات بودند مشمول ارز یارانه‌ای 4200 تومانی شدند که مشکلات آنها تا 2 ماه آینده برطرف می‌شود.

باقرجوان، لاستیک خودرو را  خط مقدم اقلام مورد نیاز برای تردد یک وسیله نقلیه دانست و بیان کرد:حل مشکل لاستیک‌های ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت حمایتی در دستور کار قرار دارد.

وی میانگین سنی ناوگان مینی بوسی در کشور را 24.2 سال، سواری کرایه 10.5و اتوبوس 11.5 سال دانست و افزود:برای نوسازی ناوگان اتوبوسی و مینی‌بوسی امید می‌رود  با حمایت  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کارخانه‌های سازنده پوشش لازم را داشته باشد .

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه کرونا 3 هزار میلیارد تومان به بخش حمل و نقل عمومی خسارت وارد کرد گفت: کرونا یک‌هزار میلیارد تومان به بخش‌های غیر مستقیم بیش از 2 هزار میلیارد تومان به بخش حمل و نقل مسافر ضرر وارد کرده است.

باقرجوان  با بیان اینکه بر اثر شیوع کرونا 40 درصد از میزان مسافرها و 28 درصد از تعداد سفرهای ناوگان  اتوبوسی کاهش یافته است گفت: با پیگیری انجام شده در راستای جبران ضرورهای کرونایی 6 میلیون تومان برای رانندگان اتوبوس‌ها و 12 میلیون تومان برای هر نفر از کارکنان بیمه‌ای شرکت‌های مسافری تسهیلات  پرداخت می‌شود.

وی از پرداخت تسهیلات به 77 هزار نفر خبر داد و گفت: تاکنون 76 درصد از رانندگان معادل 77 هزار نفر از تسهیلات حمایتی بهره‌مند شده‌اند.

خسارت کرونا به بخش حمل و نقل کشور!

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ

حمل و نقل بین‌المللی چیست؟

در دنیای امروز، حمل و نقل بین المللی جزء ضروری هر تجارتی محسوب می‌شود. لجستیک و حمل و نقل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به

بهترین شرکت باربری تهران

صنعت حمل و نقل آنلاین: بهترین باربری تهران برای ارائه خدمات کامل و با کیفیت به مشتریان خود، باید تمامی دغدغه‌های آنها را در نظر