صنعت حمل و نقل آنلاین: حمل‌و‌نقل دریایی گاز طبیعی مایع شده به دلیل اثرات منفی شیوع ویروس کرونا با کاهش تقاضا برای گاز طبیعی  مواجه شده است. رئیس هیات مدیره شرکت اویل ال‌.ان‌.جی، در اظهارات اخیر خود گفت: «موضوع گاز طبیعی مایع شده طی سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد زیاد عرضه در مقابل کاهش تقاضا […]

صنعت حمل و نقل آنلاین: حمل‌و‌نقل دریایی گاز طبیعی مایع شده به دلیل اثرات منفی شیوع ویروس کرونا با کاهش تقاضا برای گاز طبیعی  مواجه شده است. رئیس هیات مدیره شرکت اویل ال‌.ان‌.جی، در اظهارات اخیر خود گفت: «موضوع گاز طبیعی مایع شده طی سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد زیاد عرضه در مقابل کاهش تقاضا مواجه بوده است، که در نتیجه کاهش قیمت جهانی گاز طبیعی مایع شده به پایین‌ترین سطح طی ده سال گذشته را در پی داشته است. طی سال ۲۰۱۹ میلادی، تصمیمات نهایی برای سرمایه‌گذاری در مورد ظرفیت جدید مایع‌سازی گاز طبیعی به ۷۱میلیون تن در سال رسید و گاز طبیعی را به‌عنوان بخشی مهم در حال افزایش در ترکیب انرژی جهانی قرار داد. مجموع تجارت گاز طبیعی مایع شده طی سال ۲۰۱۹ میلادی بر اساس اعلام سازمان گاز طبیعی فرنلیز با رشد ۳۶۱میلیون تن به پایان رسید. این میزان رشد یازده درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸  میلادی، بیانگر دو برابر شدن تجارت جهانی گاز طبیعی مایع شده در مقایسه با میزان ده سال گذشته است. تقاضای واردکنندگان کلیدی گاز طبیعی مایع شده یعنی ژاپن و کره‌جنوبی، طی سال ۲۰۱۸ میلادی به دلیل اعتدال هوا و تولید بیشتر انرژی هسته‌ای به میزان هشت درصد در نتیجه کاهش یافت و تا حدودی با واردات بیشتر گاز طبیعی مایع شده از سوی چین و هندوستان جبران شد که واردات هر یک به ترتیب ۱۶ و ۵ درصد رشد داشته است.

اروپا خریدار اصلی گاز طبیعی مایع شده بوده است و این میزان خرید طی سال ۲۰۱۹ میلادی با ۶۱ درصد افزایش به حدود ۹۱ میلیون تن رسید. کشورهای اروپایی با استفاده از قیمت کاهش یافته گاز طبیعی مایع شده برای تغییر ترکیب انرژی خود از زغال سنگ به گاز طبیعی مایع شده بیشترین استفاده را کسب کردند. افزایش واردات به دلیل کاهش قیمت گاز طبیعی مایع شده و رشد حجم واردات باعث کاهش میانگین مسافت دریانوردی طی شده و  تقاضا برای مجموع حمل‌و‌نقل گاز طبیعی مایع شده در واحد تن مایل را طی سال ۲۰۱۹ میلادی با رشدی معادل ۵/۸درصد در مقایسه با رشد ناوگان دریایی حمل گاز طبیعی مایع شده به میزان ۳/۷درصد رساند. بر اساس بررسی بازار حمل‌و‌نقل دریایی گاز طبیعی مایع شده نرخ اجاره روزانه کشتی‌های حامل گاز طبیعی از نوع TFDE(4) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی به ۸۸،۰۰۰ دلار و ۸۳،۰۰۰ دلار در روز در غرب و شرق کانال سوئز رسید و نرخ اجاره روزانه این نوع کشتی‌ها طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب با ۹۵هزار دلار و ۸۷هزار دلار به پایان رسید. به دلیل تأثیرات عادی فصل زمستان بازار نرخ اجاره کشتی‌های حمل گاز طبیعی مایع شده در اواسط اکتبر ۲۰۱۹ در هر دو حوزه غرب و شرق کانال سوئز به ۱۳۰،۰۰۰ دلار در روز رسید. طی سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ظرفیت تولید گاز طبیعی مایع شده در دست ساخت به ۱۲۱ میلیون تن در سال افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود که این مراکز مایع‌سازی گاز طبیعی از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۶ میلادی تولید را آغاز کنند. به گفته تحلیلگران بازار ظرفیت تولید معادل حدود ۸۰۰میلیون تن گاز طبیعی مایع شده در سال در مراحل مختلف برنامه‌ریزی قرار دارد.

 

تولید گاز طبیعی مایع شده در سال ۲۰۱۹ میلادی به شدت افزایش یافت در حالی‌که تقاضا برای این کالا در حد عرضه نیست. در نتیجه، قیمت‌های جهانی گاز طبیعی مایع شده تحت فشار بوده و در مقام مقایسه قیمت گاز طبیعی مایع شده طی میان مدت به پایین‌ترین سطح خود بین حوزه‌های اصلی فوق‌الذکر کاهش یافته و کاهش تقاضای تن مایل را به همراه داشته است. اگرچه انتظار می‌رود افزایش حجم گاز طبیعی مایع شده قابل تولید، تقاضا برای تناژ حمل را در پی داشته باشد، اما امکان دارد که برای صاحبان کشتی جهت استفاده از این افزایش تقاضا و حفظ نرخ اجاره روزانه بالاتر کشتی‌ها در کوتاه مدت به دلیل تقاضای فعلی کاربر نهایی خاموش که با شیوع Covid-19 تشدید شده است، چالش‌برانگیز باشد.

 

شرکت اویل ال‌.ان‌.جی اعلام کرده است تقاضا برای گاز طبیعی مایع شده در صنعت و تاسیسات برق چین، دومین واردکننده بزرگ گاز طبیعی مایع شده در جهان، طی سال ۲۰۱۹ میلادی، بنا بر گزارش‌ها تاکنون طی مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۰ الی ۱۴ درصد کاهش یافته است. گاز طبیعی مایع شده به‌طور متوسط ​​در حال حاضر حدود ۲۵درصد بر اساس معادل انرژی(۵) از نفت ارزان‌تر است. از منظر دیگر، قیمت‌های پایین‌تر نسبت به نفت خام و عرضه رو به رشد گاز طبیعی مایع شده از رشد تقاضا برای گاز طبیعی مایع شده به‌عنوان سوخت انعطاف‌پذیر و تمیز در مقایسه با سایر گزینه‌های ناشی از سوخت فسیلی پشتیبانی می‌کند.بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده بیش از ۱۱۰میلیون تن از ظرفیت تولید جدید گاز طبیعی مایع شده  در دست ساخت طی پنج سال آینده وارد چرخه تولید می‌شود. با این وصف به‌نظر می‌رسد تقاضا برای تناژ و میزان عرضه به‌صورت متعادل پیش برود. حدود ۵۰درصد از ظرفیت تولید جدید در ایالات متحده ساخته می‌شود، که بسته به مسافت حمل‌و‌نقل دریایی، تقاضا برای کشتی‌های حمل گاز طبیعی مایع شده فراتر از ظرفیت ناوگان و ظرفیت‌های فعلی خواهد بود. انتظار می‌رود طی مدت زمان مشابه حدود ۷۵فروند کشتی حمل گاز طبیعی مایع شده با نیروی محرکه بخار در ظرفیت‌های کوچک‌تر و مدیریت اقتصادی کارآمدتر از قراردادهای اجاره زمانی بلندمدت استفاده کنند، در عین حال کشتی‌های مدرن با مزیت اقتصادی به‌عنوان تناژ جایگزین در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، دوره‌های بی‌ثباتی و فصلی نیز باید در نظر گرفته شوند.