جابجایی روزانه سه میلیون مسافر، رکورد تازه مترو
جابجایی روزانه سه میلیون مسافر، رکورد تازه مترو

معاون منابع انسانی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: این شرکت طی سال‌های اخیر بدون افزایش پرسنل و با پرداخت میانگین حقوق معمول شرکت‌های تخصصی، توانسته به رکورد جابجایی مسافر دست یابد. به نقل از روابط‌عمومی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه یحیی‌پور معاون منابع انسانی این شرکت، اظهار داشت: مترو تهران در […]

معاون منابع انسانی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: این شرکت طی سال‌های اخیر بدون افزایش پرسنل و با پرداخت میانگین حقوق معمول شرکت‌های تخصصی، توانسته به رکورد جابجایی مسافر دست یابد.

به نقل از روابط‌عمومی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه یحیی‌پور معاون منابع انسانی این شرکت، اظهار داشت: مترو تهران در حال حاضر هشت هزار و چهارصد نفر نیروی رسمی دارد که عمدتاً در بخش صف و واحدهای عملیاتی مشغول خدمت هستند و با وجود آن که در تعداد خطوط، طول خطوط، تعداد ایستگاه‌ها،‌ تعداد قطارها و فاصله گذر حرکت آنها افزایش چشمگیری داشته، در سال‌های اخیر موفق شده بدون کمترین افزایش نیروی انسانی (از سال ۹۲ به بعد)، رکورد جابجایی روزانه بیش از سه میلیون مسافر را از آن خود کند.
وی با یادآوری این که اغلب بازدیدکنندگان خارجی اذعان دارند مترو تهران جزو تمیزترین متروهای دنیاست، گفت: ما در همین عمر کوتاه دوسه دهه مترو تهران در رقابت با متروهای سابقه‌دار جهان توانسته‌ایم رکوردهای خوبی را به‌دست آوریم و در برخی پیشرفت‌ها جزو ده مترو اول دنیا شویم. همه این اتفاقات خوب به رغم شرایط سخت کشور و تحریم‌های ظالمانه شکل گرفت و ما با اتکا به توانمندی و تعهد نیروی انسانی خودمان تلاش کردیم در کمیت و کیفیت خدمات‌رسانی به مردم اختلالی ایجاد نشود.

یحیی‌پور با یادآوری این نکته که درمتروهای دنیا کسی نمی‌تواند با یک بلیت چندین سفر انجام دهد، اظهار داشت: هزینه تعمیر و نگهداری ناوگان مترو تهران بسیار بالاست و با احتساب آنها،‌ هزینه هر سفر بیش از دوهزار وچهارصد تومان است. با تدابیر شورای اسلامی شهر تهران، مردم عزیزمان در حال حاضر با تهیه یک بلیت هفتصد تومانی می‌توانند در سه خط تردد کنند و عملاً برای هر سفرشان حدود دویست و پنجاه تومان می‌پردازند. اکنون بخش اعظم کارکنان محترم دولت نیز برای رفت و آمد روزانه خود از مترو استفاده می‌کنند در حالی که دولت وظیفه قانونی خود را در برابر مترو انجام نداده است و امیدواریم مترو تهران و کلانشهرها بیش از این مورد توجه دولت قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مترو تهران در کنار ارائه خدمات به شهروندان برای اقشار ضعیف و مورد تکریم جامعه، دانشجویان و دانش آموزان نیز تسهیلات ویژه‌ای قائل شده تا این افراد بتوانند با حداقل هزینه از این وسیله حمل‌ونقل سریع و ایمن استفاده کنند.