تجهیز معابر خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا به دوربین پلاک خوان

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از تجهیز خروجی‌های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا به سیستم کنترل مکانیزه خبر داد.

به گزارش ماهنامه صنعت حمل‌ونقل و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک؛ محسن پورسیدآقایی تصریح کرد: پس از تجهیز مبادی ورودی محدودهٔ کنترل آلودگی هوا به سیستم کنترل مکانیزه شاهد آن بودیم که برخی افراد از خیابان‌های یک طرفه‌ای که مبادی خروجی محدودهٔ زوج و فرد سابق محسوب می‌شود، وارد محدوده شده و درواقع دو تخلف ورودممنوع و ورود غیرمجاز به محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق را به‌صورت هم‌زمان مرتکب می‌شوند.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: اکنون مبادی خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا نیز به سیستم کنترل مکانیزه مجهز شده است که در این راستا تاکنون 120 خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا به دوربین پلاک خوان مجهز شده است.

وی گفت: کسانی که از خروجی‌ها وارد محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا طرح ترافیک شوند، هم بابت ورودممنوع و هم برای ورود غیرمجاز به محدوده جریمه خواهند شد، این در حالی است که ورود غیرمجاز برخی از خودروها به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا از محورهای خروجی، خطرات زیادی را به دنبال دارد و ایمنی را در این معابر به‌شدت کاهش داده است که امیدواریم با نصب دوربین‌های ثبت تخلف در خروجی‌های این محدوده شاهد از بین رفتن این تخلفات در شهر باشیم.

پورسیدآقایی اظهار داشت: در حال حاضر ثبت تخلف معاینه فنی با ۱۴۰۰ دوربین، ثبت تخلف ورودی محدودهٔ طرح ترافیک از طریق ۹۲ دوربین و ثبت تخلف ورودی محدودهٔ کنترل آلودگی هوا از طریق ۱۱۱ دوربین صورت می‌گیرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: روزانه ۱۰ میلیون رکورد از طریق دوربین‌های سطح شهر گرفته می‌شود که از این میزان ۱۵ هزار ثبت تخلف سرعت و چراغ‌قرمز بوده است.

 

تجهیز معابر خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا به دوربین پلاک خوان

فهرست مطالب

مطالب رپورتاژ